Без транзиту газу з Росії частина Харківщини може залишитися без опалення

Без транзиту газу з Росії частина Харківщини може залишитися без опалення

Без транзиту газу з Росії частина Харківщини може залишитися без опалення

Частина Вовчанського району може залишитися без опалення, якщо з 1 січня Росія припинить транспортування газу через Україну.

Про це йшлося на селекторній нараді Міністерства розвитку громад та територій 11 грудня, повідомляє пресслужба Харківської облдержадміністрації.

Частина житла та котелень у Вовчанську з радянських часів під'єднані до російського газопроводу.

"Ми повинні відверто повідомляти, що ця проблема є. Вона тягнеться роками. І нам необхідно кардинально вирішити це питання та паралельно визначати фінансування", — сказав голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер.

Без транзиту газу з Росії частина Харківщини може залишитися без опалення
Фото Харківської ОДА.
Source: Оригінальне

За його словами, 5096 приватних будинків у Вовчанську не мають альтернативних джерел теплопостачання.

"Це офіційна інформація. Приблизна кількість людей, що в них проживають, – 16 тисяч. У найближчі 3 дні ми організуємо обхід цих домоволодінь, щоб перевірити достовірність даних. У цьому буде задіяно 400 осіб", — сказав голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер.

За його словами, з обласного бюджету цього року виділять кошти на підсилення електромереж у 84 багатоквартирних будинках, які можуть залишитися без опалення.

"Наразі вирішується питання виділення коштів для того, щоб забезпечити альтернативними джерелами опалення приватні домоволодіння. За розрахунками спеціалістів, на це потрібно близько 2 тижнів", — повідомляють в обладміністрації.

На сьогодні, 12 грудня, Олексій Кучер скликав Регіональну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під час старту опалювального сезону на Харківщині Українське радіо Харків розповідало про особливості системи газопостачання у Вовчанському районі.

"Частина Вовчанського району і місто Вовчанськ підключені напряму до газопостачання через Російську Федерацію, через місто Шебекіно, тобто ми не підключені до центральної української газотранспортної системи, отримуємо газ напряму через Росію, через Шебекінській район. Взагалі-то у нас є план, якщо може бути така ситуація, припинять подачу газу, є програма, яка забезпечує багатоповерхові будинки, є програма, виділені кошти для придбання електрокотлів", — сказав в інтерв'ю заступник Вовчанського міського голови Вододимир Шабельник, додавши, що у місті також є котельні на твердому паливі.

Він також нагадав, що розпорядженням голови Уряду "Нафтогазу України", "Укртрансгазу", "Харківгазу" та органам влади доручено у 2019-2020 рр. "вжити всіх дієвих заходів відповідно до вимог законодавства для забезпечення стабільного та безаварійного газопостачання Вовчанського району Харківської області та приєднання Вовчанського району та м. Вовчанська до магістральних газопроводів на території України".

Фото: facebook.com/NaftogazUA

Вибір редакції

На початок