Експорт українського продовольства заблоковано — Мінінфраструктури

Експорт українського продовольства заблоковано — Мінінфраструктури

Важливо
Експорт українського продовольства заблоковано — Мінінфраструктури
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков. Фото: Bloomberg / Getty Images

Росія заблокувала експорт українського продовольства. Удень 30 жовтня з українського порту до Ефіопії не змогло вийти вантажне судно, адже РФ блокує угоду.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

"Судно IKARIA ANGEL з вантажем 40 тис. тонн зерна мало вийти сьогодні з порту України . Ці продукти призначалися для Ефіопії, яка знаходиться на межі голоду. Але через перекриття "зернового коридору" Росією експорт неможливий", — повідомив Кубраков.

Спільний координаційний центр у Стамбулі не домовився про рух суден "зерновим коридором".

Глава МЗС України Дмитро Кулеба раніше повідомив, що Росія блокує 2 мільйони тонн зерна на 176 суднах, які вже знаходяться в морі — цього достатньо, щоб нагодувати понад 7 мільйонів людей.

Що відомо

  • 29 жовтня РФ заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • Президент України Зеленський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України. Також Кулеба повідомив, що Росія заздалегідь спланувала зірвати "зернову угоду".
  • У Білому домі відреагували на припинення Росією "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю". Верховний представник ЄС Боррель закликав Росію скасувати своє рішення про вихід із зернової угоди.
Читайте також: Після операції у Севастополі, удари по Україні з боку моря зменшаться — Ягун
На початок