ISW: Чорноморський флот, імовірно, атакувала Україна, і це — законно

ISW: Чорноморський флот, імовірно, атакувала Україна, і це — законно

ISW: Чорноморський флот, імовірно, атакувала Україна, і це — законно
Пропорційна і навіть стримана відповідь на запуски ракет, які здійснюються з "Григоровича", заявили в Американському інституті вивчення війни. Фрегат "Адмірал Григорович" ЧФ РФ. Фото: Міноборони Росії

Атаку 29 жовтня на фрегат "Григорович" Чорноморського флоту (ЧФ) поблизу тимчасово окупованого Севастополя за допомогою безпілотних надводних апаратів, імовірно, здійснили українські сили.

Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Чорноморський флот має три фрегати типу "Григорович", кожен з яких здатний запускати крилаті ракети "Калібр". Рішення України зараз націлитися на фрегат "Калібр" має сенс, враховуючи активізацію російських ударів безпілотниками та ракетами по українській енергетичній інфраструктурі. Якби Київ віддав наказ про цю атаку, це було б пропорційною, навіть стриманою відповіддю на широку російську кампанію стратегічних бомбардувань, спрямованих на цивільні цілі по всій Україні протягом останніх кількох тижнів", — ідеться у повідомленні.

Міністерство оборони Росії заявило, що українські сили використали 7 автономних морських безпілотників і 9 безпілотних літальних апаратів для проведення "терористичної атаки" на ЧФ і цивільні об’єкти в Севастополі.

"Напади на військові судна у воєнний час є законними актами війни, а не терористичними", — підкреслюють в ISW.

У Міноборони Росії також заявили, що російські війська знищили всі повітряні цілі, знищили чотири морські безпілотники на зовнішньому рейді та три морські безпілотники на внутрішньому рейді.

"Пошкодження кораблів Чорноморського флоту наразі невідомі. Міноборони Росії стверджує, що атака завдала незначних ушкоджень тральщику ЧФ "Іван Голубець" і захисному бар'єру в південній бухті", — зазначили аналітики.

Водночас російські офіційні особи не визнали жодних пошкоджень фрегата типу "Григорович", "подібно до того, як Міноборони Росії заперечило будь-які пошкодження крейсера "Москва", коли українські війська потопили його 14 квітня".

Міністерство закордонних справ Росії оголосило, що Росія призупинила на невизначений термін свою участь в угоді з Україною про експорт зерна за посередництва ООН у зв’язку з нападом 29 жовтня.

"Проте Росія деякий час висувала риторичні умови для виходу з угоди", — додали в звіті.

Читайте також: Щонайменше три кораблі Чорноморського флоту РФ були вражені безпілотниками 29 жовтня, зокрема флагман "Адмірал Макаров"

Що відомо

  • 29 жовтня РФ заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • Президент України Зеленський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України. Також Кулеба повідомив, що Росія заздалегідь спланувала зірвати "зернову угоду".
  • У Білому домі відреагували на припинення Росією "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю". Верховний представник ЄС Боррель закликав Росію скасувати своє рішення про вихід із зернової угоди.
Читайте також: Після операції у Севастополі, удари по Україні з боку моря зменшаться — Ягун
На початок