ПВК "Вагнера" вербує колишніх спецназівців в Афганістані для війни в Україні — ЗМІ

ПВК "Вагнера" вербує колишніх спецназівців в Афганістані для війни в Україні — ЗМІ

ПВК "Вагнера" вербує колишніх спецназівців в Афганістані для війни в Україні — ЗМІ
. Афганська національна армія патрулює околиці Кабула, Афганістан.17 травня 2012 року. Фото: AP.

Росія намагається вербувати для війни в Україні членів елітного Корпусу командос Національної армії Афганістану, які залишилися в Афганістані після виведення військ США і захоплення країни Талібаном 2021 року. Про це пише Foreign Policy.

З посиланням на численних афганських військових та джерела у сфері безпеки видання зазначає, що навчена США легка піхота, яка воювала разом зі спеціальними силами США та інших союзників протягом майже 20 років, могла б змінити для РФ ситуацію на полі бою в Україні.

Після того, як влада в Афганістані відійшла Талібану у серпні 2021 року, в країні залишилися від 20 000 до 30 000 афганських командос-добровольців. Тоді з Афганістану евакуювали лише кілька сотень старших офіцерів. Тисячі солдатів втекли до сусідніх регіонів, коли таліби вистежували та вбивали прихильників поваленого уряду. Багато спецназівців, які залишилися в Афганістані, переховуються, щоб уникнути захоплення та страти, пише Foreign Policy.

За даними видання, Сполучені Штати витратили майже 90 мільярдів доларів на створення Афганських національних сил оборони та безпеки. Незважаючи на те, що сили в цілому були некомпетентними та передали країну талібам за лічені тижні, командос завжди користувалися високою повагою, оскільки їх навчали морські котики ВМС США та Британська спеціальна повітряна служба.

Зараз командос залишилися без роботи. Багато спецназівців все ще чекають на переселення в Сполучені Штати чи Британію. Це робить їх легкою мішенню для російських вербувальників, кажуть джерела в афганських службах безпеки.

Колишній високопоставлений співробітник служби безпеки Афганістану на умовах анонімності сказав, що їхня інтеграція в російську армію “змінить ситуацію” на українському фронті.

Колишній чиновник, який також був офіцером афганського спецназу, зазнчив, що за вербуванням Росією спецназу Афганістану стоїть ПВК “Вагнера”.

“Я кажу вам (вербувальники — ред.) — Wagner Group. Вони збирають людей звідусіль. Єдиною організацією, яка набирає іноземних військових (для Росії — ред.), є група Вагнера, а не їхня армія. Це не припущення, це відомий факт", — сказав експецназівець.

Він додав, що краще б цей військовий ресурс використовували західні союзники, щоб командос воювали разом із українцями.

“Вони не хочуть воювати за росіян, росіяни вороги. Але що ще вони збираються робити?” — додав співрозмовник видання.

Деякі колишні спецназівці повідомляють, що до них зверталися через WhatsApp і Signal із пропозиціями приєднатися до того, що деякі експерти називають російським “іноземним легіоном”, щоб воювати в Україні.

Новини про спроби вербування викликали занепокоєння серед колишніх військових і служб безпеки Афганістану. Там заявили, що до 10 000 колишніх спецназівців можуть піддатися на пропозиції Росії.

“У них немає ні країни, ні роботи, ні майбутнього. Їм нема чого втрачати”, — пояснює інше джерело з військової сфери.

За словами джерела, спецназівці чекають роботи за 3-4 долари на день у Пакистані чи Ірані або 10 доларів на день у Туреччині.

“І якщо ПВК “Вагнера” чи будь-які інші спецслужби прийдуть до хлопця і запропонують 1000 доларів, щоб знову стати бойовиком, вони не відмовляться”, — зазначив співрозмовник видання.

За його словами, один завербований “може приєднати половину свого старого підрозділу, тому що вони як брати, і незабаром у вас буде цілий взвод”.

Foreign Policy наводить повідомлення про вербування, яке свідчить про централізовану операцію.

“Хто бажає поїхати до Росії з кращим лікуванням і хорошими ресурсами: надішліть, будь ласка, своє ім’я, по-батькові та військове звання”, — йдеться в повідомленні.

Одержувачів просять допомогти вербувати інших членів їхніх підрозділів. Афганське телебачення повідомило, що пропозиції щодо вербування включають російське громадянство.

Що відомо

  • В американському Інституті вивчення війни дійшли висновку, що наближений до президента РФ Володимира Путіна бізнесмен Євген Пригожин, якому приписують контроль над ПВК "Вагнер", стає обличчям російської війни.
  • 14 вересня у мережі з'явилося відео, на якому імовірно російський бізнесмен та ресторатор Євген Пригожин вербує ув'язнених однієї з російських колоній для участі у війні проти України у складі ПВК "Вагнера".
  • Українські IT-спеціалісти зламали сайт російської військової компанії "Вагнер".

Читайте також

Обстріл Дніпра, "Армія відновлення", росіяни розграбовують Херсон. 245 день війни. Онлайн

Кремль спробує посилити мобілізацію, офіційні особи РФ намагаються пов`язати війну з релігією — ISW

У Росії "вагнерівці" вербують в’язнів, хворих на ВІЛ і гепатит

На початок