Кремль спробує посилити мобілізацію, офіційні особи РФ намагаються пов`язати війну з релігією — ISW

Кремль спробує посилити мобілізацію, офіційні особи РФ намагаються пов`язати війну з релігією — ISW

Кремль спробує посилити мобілізацію, офіційні особи РФ намагаються пов`язати війну з релігією — ISW
. Президент РФ Володимир Путін підписує документ про "приєднання" до РФ територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей, 30 вересня 2022 року, фото: Getty Images

Влада Росії використає оголошення воєнного стану на окупованих територіях України для "полегшення" мобілізації. Тим часом офіційні особи РФ все частіше намагаються у своїй риториці пов'язати війну Росії в Україні з релігійними концепціями.

Про це 26 жовтня повідомляють аналітики американського інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що президент Росії Володимир Путін провів 25 жовтня засідання координаційної ради, на якому мер Москви Сергій Собянін заявив про "необхідність запровадити додаткові заходи безпеки у прикордонних областях".

"Імовірно, це вказує на те, що Кремль має намір використати недавні укази про воєнний стан (для мобілізації")", — ідеться у повідомленні.

Путін також сказав, що російський уряд має працювати "у високому темпі" та відповідно до "гранично реалістичної оцінки ситуації з національною безпекою".

Собянін зазначив, що російські офіційні особи проводять планові заходи безпеки на всій території Російської Федерації.

"Ці коментарі вказують на те, що Кремль має намір використати недавнє оголошення воєнного стану для полегшення мобілізації та воєнних дій, що відбуваються в Російській Федерації", — додали в ISW.

Як відомо, 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Для України це не змінює нічого, деокупація територій продовжується, заявили в ОПУ.

Також російські офіційні особи все частіше намагаються у своїй риториці пов'язати війну Росії в Україні з релігійними концепціями, нібито доступними як для християн, так і для мусульман, "ймовірно, для того, щоб догодити групам релігійних меншин у російських збройних силах".

Так, помічник секретаря Ради безпеки Росії Олексій Павлов розширив заяви глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова від 25 жовтня про те, що метою війни в Україні має бути "повна десатанізація". Павлов стверджував, що українське суспільство визначається "фанатиками", які прагнуть відмовитися від цінностей Російської православної церкви, ісламу та іудаїзму.

Кадиров також заявив, що війна в Україні тепер є "джихадом проти українського «сатанізму»".

"Ці заяви можуть свідчити про бажання відвернути увагу від інакодумства серед груп релігійних меншин у російських збройних силах... Нещодавні розколи між військовослужбовцями-мусульманами та немусульманами викликали сплески насильства в російських лавах", — додали аналітики.

Читайте також

В ISW прогнозують звільнення правобережжя Херсонщини до кінця року

"Воєнний стан? Нічого нового!" Як реагують жителі тимчасово окупованих частин Донеччини та Луганщини

На початок