Які виплати можуть отримати жителі звільнених територій Донеччини

Які виплати можуть отримати жителі звільнених територій Донеччини

Які виплати можуть отримати жителі звільнених територій Донеччини
Фото: УНІАН

Жителі звільнених територій Донеччини, які пережили окупацію, отримують від держави та міжнародних організацій гроші готівкою. Суспільне Донбас розповідає, які це суми та як виплачують допомогу.

Українці, які жили у захоплених РФ містах, містечках, селах та селищах, мають отримати два види допомоги:

  • 1200 гривень від Товариства Червоного Христа,
  • 2200 гривень від Міжнародної організації з міграції.

Усі гроші видають готівкою.

Який механізм призначення виплат жителям деокупованих територій

Списки людей, які проживали у містечках на момент окупації й мають право отримати гроші, складають старости населених пунктів. Керівники звільнених громад передають інформацію про кількість людей представникам "Укрпошти", розповіла Суспільному директорка департаменту соціального захисту населення Донецької ОДА Олена Токарева.

Після чого, за графіком, представники "Укрпошти" приїздять у громади та роздають гроші жителям.

За даними Токаревої, на 25 жовтня 3801 людина отримала виплати від Червоного Хреста у деокупованих громадах Донеччини. Зокрема, 3244 людини отримали гроші у Лиманській громаді та 557 людей — у Святогірській. Загальна сума виплат становить понад чотири з половиною мільйони гривень.

Гроші від Міжнародної організації з міграції отримали 989 людей Донецької області. Це 570 жителів Лиманської громади та 419 Святогірської. Загальна сума виплат складає понад два мільйони гривень.

Виплати для жителів, які евакуюються з деокупованих територій Донеччини

На Донеччині діє обов'язкова евакуація. Жителі Донецької області можуть виїхати поїздами до Дніпра, Кропивницького та Львова. А з листопада — й до Тернополя, розповіла Олена Токарева.

За словами директорки департаменту соцзахисту Донецької ОДА, люди, які евакуюються з Донеччини цими поїздами, отримують одноразово готівкою гроші від благодійних організацій. Суми такі:

  • 2000 гривень для дорослої людини,
  • та 3000 гривень на дітей та людям з інвалідністю.

Цю допомогу виплачують у пунктах видачі "Укрпошти" на вокзалах міст призначення (у Дніпрі, Львові, Кропивницькому, з листопада у Тернополі).

Окрім цього, після евакуації люди мажуть стати на облік як внутрішньопереміщені особи. Щомісяця держава виплачує внутрішнім переселенцям по 2000 гривень та по 3000 гривень дитині чи людині з інвалідністю.

Що відомо

  • Жителі деокупованих населених пунктів трьох громад Донецької області отримують 1200 гривень готівкою від Товариства Червоного Хреста в Україні.
  • Під час евакуації з Донецької області українці отримують гроші від уряду. Як заявляла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, 2200 грн готівкою виплачують кожній людині.
  • Людям, які знаходились на тимчасово окупованих територіях під час звільнення, можуть отримати одноразову грошову допомогу. Перші виплати вже отримують люди у Святогірську та Лимані.
  • У Донецькій області понад 1700 жителів деокупованих населених пунктів отримали виплати.

Читайте також

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок