Знищення пам’ятника співробітникам міліції в Миколаєві. Що відомо

Знищення пам’ятника співробітникам міліції в Миколаєві. Що відомо

Знищення пам’ятника співробітникам міліції в Миколаєві. Що відомо
Зруйнований пам’ятник співробітникам міліції, які загинули в період Великої Вітчизняної та громадянських війн. Миколаїв. 20.10.2022. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Ввечері 19 жовтня в Миколаєві невідомими було зруйновано пам’ятник співробітникам міліції, які загинули в період Другої світової та громадянських війн. Хвиля від вибуху пошкодила низку майстерень миколаївських митців, зокрема і майстерню автора знищеного пам’ятника, скульптора Юрія Макушина.

Про це кореспондентам Суспільного розповів скульптор Віктор Макушин.

Знищення пам’ятника співробітникам міліції в Миколаєві. Що відомо
Пам'ятник співробітникам міліції, які загинули в період Великої Вітчизняної та громадянських війн. Вигляд до вибуху.13 жовтня 2022 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Вікна майстерні скульптора Юрія Макушина виходять саме на монумент. Нині в ній працює його син — Віктор, саме він і побачив наслідки вибуху першим.

"Із жахом сприйняли це. Дуже важко, коли руйнується витвір мистецтва. Зранку, прийшовши сюди, я зрозумів, що в моїй майстерні, як і у всіх колег, біда. Вікна повилітали, рами, скло повністю вилетіло, нічого не залишилось", — розповів Віктор Макушин.

Знищення пам’ятника співробітникам міліції в Миколаєві. Що відомо
Постамент пам'ятника після вибуху. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Шматок від пам’ятника знайшла Юлія Гур’єва у майстерні свого батька. Тут так само розбиті вікна.

"Вночі вже не пішли до майстерень, а вранці вже тут. Зрозуміло, що у всіх майстернях вибиті вікна, скло. Коли зайшла до батька, побачила на підлозі шматок пам’ятника", — сказала художниця Юлія Гур’єва.

Знищення пам’ятника співробітникам міліції в Миколаєві. Що відомо
Шматок пам'ятника на підлозі в майстерні Юлії Гур’євої. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Кількома поверхами вище розташована творча майстерня миколаївської художниці Тетяни Купцової. Живе жінка поруч, тож чула вибух.

"Вибух такий, що наш будинок підскочив. Одинарний, потужний вибух. І одразу виклали у мережі, що підірвано цей пам’ятник. Я зрозуміла, що ми без вікон", — розповіла Тетяна Купцова.

У поліції підрив не коментують — справу передали Службі безпеки України.

"Відомості за вказаним фактом внесені до журналу єдиного обліку. Наразі матеріали передані до СБУ для подальшої перевірки", — повідомила речниця Нацполіції у Миколаївській області Ірина Воронцова.

У Службі безпеки вибух не коментують.

Що відомо

  • У Миколаєві 13 жовтня біля меморіалу загиблим працівникам правоохоронних органів відбулись сутички між ветеранами Міністерства внутрішніх справ та людьми, які приїхали демонтувати пам'ятник не маючи відповідних дозвільних документів.
  • За словами краєзнавця Валерія Чернявського, повна назва пам’ятника така: Пам’ятник співробітникам міліції, які загинули в період Великої Вітчизняної та громадянських війн. Він встановлений у 1976 році за проєктом миколаївського скульптора Юрія Макушина. Гроші на меморіал збирали співробітники правоохоронних органів міста Миколаєва.

Читайте також

У Миколаєві сталася аварія на водопровідній мережі

Опалювальний сезон у Миколаєві можемо розпочинати – міський голова

У Миколаєві на 60 відсотків зменшили кількість електротранспорту

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок