Протягом доби ЄС має затвердити механізми зниження вартості газу — Шарль Мішель

Протягом доби ЄС має затвердити механізми зниження вартості газу — Шарль Мішель

Протягом доби ЄС має затвердити механізми зниження вартості газу — Шарль Мішель
Ілюстративне фото: maginima / Getty Images

Країни Європейського Союзу обговорять механізми стримування цін на природний газ, зокрема шляхом створення схеми спільної сплати за блакитне паливо.

Про це 19 жовтня заявив голова Європейської ради Шарль Мішель під час тристороннього соціального саміту за участі голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн та прем’єр-міністра Чехії Петра Фіали.

"Завтра ми обговоримо і, сподіваюсь, матимемо вже на столі рішення з партнерами щодо безпеки та зниження ціни (на газ — ред.)", — зазначив він.

Також ЄС планує розглянути питання спільної сплати за блакитне паливо.

"Ми обговоримо запуск спільної оплати за газ, оскільки це має збільшити нашу спільну силу, і нам не буде потрібно змагатися один з одним у Європі за нижчі ціни на газ", — розповів чиновник.

Окрім того, Європейський Союз має визначити ліміт на максимальну ціну на газ, додав Шарль Мішель.

Урсула фон дер Ляєн додала, що нині газові сховища ЄС заповнені вже на 92%.

"Від початку березня ми працюємо над зниженням споживання, над заповненням наших сховищ — наразі вони заповнені на 92"%. Також ми дуже серйозно підходимо до енергетичної ефективності — ми зменшили споживання енергії та газу на 15% уже у вересні", — зазначила посадовиця.

Що відомо

  • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
  • На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі.
  • 6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7.
  • Компанія "Газпром" погрожує припинити постачання газу в Європейський Союз, якщо країни-члени ухвалять рішення щодо запровадження ліміту цін на російське блакитне паливо.
  • 18 жовтня Європейська комісія запропонувала план обмеження цін на газ, який має допомогти знизити вартість блакитного палива в Європейському Союзі та забезпечити його безперебійне постачання цієї зими.

Читайте також

Окупанти оголосили "евакуацію" на Херсонщині, Іран може поставити РФ ракети. 238 день війни. Онлайн

На початок