Україна вже має згоду близько 15 країн, які погоджуються заснувати трибунал для Путіна — Мезенцева

Україна вже має згоду близько 15 країн, які погоджуються заснувати трибунал для Путіна — Мезенцева

Україна вже має згоду близько 15 країн, які погоджуються заснувати трибунал для Путіна — Мезенцева
Народна депутатка "Слуга народу" Марія Мезенцева. Фото: Суспільне Харків

Народна депутатка України ("Слуга народу"), голова постійної делегації Верховної Ради в ПАРЄ Марія Мезенцева повідомила, що Україна вже отримала згоду близько 15 країн для спільного заснування трибуналу для президента Росії Володимира Путіна та його оточення.

Про це Мезенцева повідомила під час брифінгу в Медіацентрі Україна.

Вона розповіла, що українська сторона невпинно працює над документом про створення трибуналу над президентом Росії Володимиром Путіним та його оточенням. Україна вже має згоду близько 15 країн, які погоджуються заснувати трибунал. За її словами, станом на грудень-січень, документ повинен бути готовий. Мезенцева зазнчила, що з кожною новою країною, яка буде підтримувати цю ідею, укладатимуть двосторонній договір.

"Ми повинні заснувати для нього трибунал (для Путіна, — ред), спеціальний трибунал, який буде слугувати для нього і його політичного оточення. Для нас дуже важливо, що це звучить не лише , як пропозиція від української сторони, а від наших партнерів з конкретним закликом: "Давайте починати засновувати трибунал", — сказала Мезенцева.

Мезенцева окремо наголосила на тому, що Росія зловживає своїми правами членкині Радбезу ООН. Зокрема, Росія більш ніж 130 разів використала своє право на вето у Радбезі ООН, що є в рази більше у порівнянні з іншими членами Радбезу.

"Росія є нелегітимною членкинею ООН, а особливо Радбезу ООН, де вона більше ніж 130 разів використала своє право вето, що є в рази більше, ніж всі інші члени Радбезу", — сказала нардеп.

13 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про визнання російського режиму терористичним. Резолюцію підтримали 99 делегатів.

Найважливіші моменти документа:

  • В резолюції зазначається, що російський режим — є терористичним.
  • Вперше в історії Рада Європи заявила, що потрібно дати зброю. Йдеться про системи ППО для захисту цивільного населення.
  • Перебування Росії у Радбезі ООН — не є легальним, немає юридичних підстав, чому РФ там є в організації.

Читайте також

Трибунал для Путіна та відшкодування збитків війни — Зеленський звернувся до ПАРЄ

ПАРЄ ухвалила резолюцію про визнання російського режиму терористичним

"Чи допомагають переговори подолати терор?": Зеленський закликав визнати РФ державою-терористом

Конгрес США розгляне визнання Росії країною-спонсором тероризму

На початок