В Росії продовжуються смерті мобілізованих — ЗМІ

В Росії продовжуються смерті мобілізованих — ЗМІ

В Росії продовжуються смерті мобілізованих — ЗМІ
Російські військові. Фото: Associated Press

В Росії продовжують помирати мобілізовані в рамках “часткової мобілізації”, оголошеної президентом РФ Володимиром Путіним 21 вересня. За даними “Дождя”, один мобілізований помер у навчальному центрі Міноборони в Єлані, ще один — у військовому містечку Єкатеринбурга.

Так, у Єланському навчальному центрі для мобілізованих 11 жовтня помер ще один чоловік. Про це повідомляється з посиланням на депутата Держдуми Максима Іванова, який напередодні відвідав “навчання”.

У чоловіка 1989 року народження “щось трапилося із серцем”, розповів депутат. Мобілізований звернувся за медичною допомогою, однак медики не змогли його врятувати.

Обставини смерті резервіста вивчають військовий слідчий і прокурор.

У 32-му військовому містечку Єкатеринбурга помер мобілізований із Челябінської області 27-річний Максим Родіонов, повідомляється з посиланням на очільника закритого містечка Андрія Пульникова.

Слідчий комітет Свердловської області проводить перевірку.

Читайте також: В Росії у таборі для призовників у Новосибірську помер мобілізований

3 жовтня уральські ЗМІ повідомили про смерть трьох мобілізованих у навчальному центрі в Єлані, куди звозять резервістів зі Свердловської області та сусідніх регіонів.

Раніше стало відомо про смерть трьох мобілізованих у навчальному центрі Міноборони в Свердловській області, одного на призовному пункті в Тюменській області і ще одного в Новосибірському вищому військовому командному училищі. Крім того, у військовій частині Омська помер мобілізований житель Красноярська. Також повідомлялося про смерті в Єкатеринбурзі та у військових частинах Забайкалля та Новосибірська.

Читайте також: У Новосибірську на зборах помер другий мобілізований — ЗМІ

Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він заявив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів. При цьому, за словми Путіна, союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.

Що відомо

  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Шойгу: "втрати Росії в Україні становлять 5937 осіб, мобілізують 300 тисяч"

Влада Росії збирається закрити кордони для чоловіків мобілізаційного віку — ЗМІ

Німеччина готова приймати російських дезертирів, яким загрожують "суворі репресії"

Мобілізація навряд чи суттєво збільшить бойову потужність росіян — ISW

Кремль перекладає помилки з мобілізацією на місцевих бюрократів — ISW

На початок