Нобелівську премію з економіки присудили за дослідження банків та фінансових криз

Нобелівську премію з економіки присудили за дослідження банків та фінансових криз

Нобелівську премію з економіки присудили за дослідження банків та фінансових криз
Фото: Нобелівський комітет

У Стокгольмі оголосили володарів премії Шведського банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля, яку називають Нобелівською премією з економіки. Про це повідомляється на офіційному сайті фонду.

Лауреатами премії стали американські економісти: колишній голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке (професор Інституту Брукінгса) та економісти Дуглас Даймонд (Університет Чикаго) та Філіп Дібвіг (Філіп Дібвіг) "за дослідження банків та фінансових криз".

"Цьогорічні лауреати значно покращили наше розуміння ролі банків в економіці, особливо під час фінансових криз. Важливим висновком у їхньому дослідженні є те, чому необхідно уникати банкрутства банків", — зазначили у нобелівському комітеті.

За словами голови комітету премії з економічних наук Торе Еллінгсена, здобутки лауреатів покращили здатність суспільства уникати "як серйозних криз, так і дорогої допомоги банкам".

Що відомо

  • 7 жовтня 2022 року українська правозахисна організація "Центр громадянських свобод", правозахисник із Білорусі Алесь Беляцький і російська правозахисна організація "Меморіал" отримали Нобелівську премію миру-2022.
  • Голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук заявила, що Нобелівська премія миру, яку 7 жовтня 2022 року отримали представники України, Росії та Білорусі не має нічого спільного із наративом про "братні народи", оскільки лауреати премії — правозахисники, що протягом багатьох років борються проти авторитарних режимів та утисків прав людей.

Читайте також

Нобелівську премію в галузі медицини отримав шведський біолог та генетик Сванте Паабо

Зеленський потрапив до списку фаворитів на Нобелівську премію миру

Нобелівську премію з фізики присудили за дослідження квантової заплутаності

Нобелівську премію з літератури отримала Анні Ерно

Нобелівську премію присудили за розвиток хімії кліків і біоортогональної хімії

На початок