На околиці Керчі вишикувалася черга на пором на кілька км — Чубаров

На околиці Керчі вишикувалася черга на пором на кілька км — Чубаров

На околиці Керчі вишикувалася черга на пором на кілька км — Чубаров
Пожежа на Керченському мосту, 8 жовтня 2022 р. Фото: Getty Images

У Криму після пожежі та часткового руйнування Кримського мосту через Керченську протоку на східній околиці міста Керч вишикувалася довга черга з людей, що хочуть виїхати з півострова. Про це в ефірі Єдиного телемарафону розповів лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Вже більше, ніж три кілометри, це більше, ніж дві години тому було, порома ще немає. Вони очікують, що він буде запущений, а черга вже стоїть тих, хто хочуть терміново покинути кримський півострів”, — сказав Чубаров.

Щодо суходолу через окуповані території Херсонської, Запорізької області і на Донбас — Чубаров сказав, що не впевнений, що цей коридор дозволять використовувати для цивільного населення.

“Тут вони залишатимуть військові колони постачання і таке інше”, — пояснив Чубаров.

Раніше Чубаров розповів Суспільному, що у Криму після пожежі і часткової руйнації кримського мосту через Керченську протоку люди розкупають продукти і пальне.

“Годину тому ми отримали підтвердження тому, що хлібобулочні вироби зранку всі змели з полиць, що стосується борошна і крупи до 3 кг на руки. Ми ще не знаємо, чи це були централізовані вказівки влади. Ми маємо і фотографії, як це відбувається. Найбільші черги — на автомобільних заправках за бензином”, — сказав Чубаров.

Читайте також: Внаслідок вибуху на Кримському мосту загинули троє людей — Слідчий комітет РФ

При цьому призначений Росією так званий “голова” окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що “Республіка Крим повністю забезпечена паливом та продовольством”.

Що відомо

На Кримському мосту через Керченську протоку, який з'єднує окупований Крим з Росією, вранці 8 жовтня сталася пожежа.

Пожежа виникла через "займання цистерни у хвості вантажного потягу", повідомили “Російські залізниці” (РЖД). Зруйновано частину дорожнього полотна — два автомобільні прольоти моста частково зруйновані. Рух мостом припинений, водночас окупаційні ЗМІ повідомили, що Керченська поромна переправа відновлює роботу.

Причиною пожежі став підрив вантажного автомобіля, зазначили в Національному антитерористичному комітеті РФ. Це спричинило спалах семи паливних цистерн залізничного складу і подальше руйнування двох авто прольотів моста.

"Унаслідок надзвичайної події стався обвал двох прольотів автомобільного полотна гілки, яка йде з Краснодара до Керчі. При цьому спалахнули цистерни з паливом”, — заявив призначений Росією так званий “голова” окупованого Криму Сергій Аксьонов.

Президент РФ Володимир Путін доручив створити урядову комісію у зв'язку з "надзвичайною подією" на Кримському мосту. Слідчий Комітет РФ порушив кримінальне провадження. "Всеросійська спілка страховиків" оцінює збитки від пожежі на Кримському мосту у 200-500 мільйонів рублів.

У Криму після пожежі на мосту люди почали розкуповувати пальне і продукти.

Читайте також

Кримський міст частково зруйновано, сталась пожежа і вибух. Що відомо

У Криму пропри заспокоєння влади люди розкуповують продукти і пальне — Чубаров

"Укрпошта" анонсувала марку з кримським мостом

Ми збираємось звільняти всі території, включно з Кримом — Резніков

Війна. Усі останні новини

На початок