У Криму пропри заспокоєння влади люди розкуповують продукти і пальне — Чубаров

У Криму пропри заспокоєння влади люди розкуповують продукти і пальне — Чубаров

У Криму пропри заспокоєння влади люди розкуповують продукти і пальне — Чубаров
. Рефат Чубаров. Фото: Анастасія Муратова/Суспільне

У Криму після пожежі і часткової руйнації кримського мосту через Керченську протоку люди розкупають продукти і пальне. Про це в ефірі телемарафону на Суспільному розповів лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Годину тому ми отримали підтвердження тому, що хлібобулочні вироби зранку всі змели з полиць, що стосується борошна і крупи до 3 кг на руки. Ми ще не знаємо, чи це були централізовані вказівки влади. Ми маємо і фотографії, як це відбувається. Найбільші черги — на автомобільних заправках за бензином”, — сказав Чубаров.

За його словами, влада намагається заспокоїти людей.

“Але в умовах, коли вдарили по одному з найбільших міфів щодо неприступності Криму, то щоб влада не говорила, люди будуть робити зворотнє”, — додав Чубаров.

Як повідомив окупаційний губернатор Севастополя Михайло Развожаєв, у Севастополі вирішили обмежити купівлю бензину та продуктів. Бензин не можна буде купувати каністрами, продукти — максимум по 3 кг чи три пачки на людину.

За його словами, запас бензину у Севастополі – на 40 діб.

"Надходять сигнали, що люди на заправках намагаються купувати бензин під запас каністрами. Щоб не провокувати штучний ажіотаж: бензин у каністри не буде відпускатися.Також вводимо обмеження на відпуск товарів бакалійної групи: в одні руки до 3-х кілограмів або трьох пачок продуктів", — написав Развожаєв.

Призначений Росією так званий “голова” окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що “Республіка Крим повністю забезпечена паливом та продовольством”.

“Запасів палива у нас більш як на місяць, продовольства – більш як на два місяці. Жодних ризиків у цій частині немає, так само, як і причин для ажіотажу”, — звернувся Аксьонов до мешканців Криму.

Після цього у Севастополі скасували обмеження.

“Усі обмеження на продаж продуктів та палива – знімаємо. Офіційно підтверджено логістичні постачання палива та бакалійних товарів через звільнені території. Жодного дефіциту немає і не буде”, — написав Развожаєв.

Проте, за його словами, прокуратура “ретельно стежитиме за спробами спекуляцій та рівнем цін”.

Такі моменти жорстко припинятимуться, додав Развожаєв.

Що Суспільному розповіли місцеві жителі

Інформацію про запровадження обмежень на купівлю продуктів і бензину у Криму Суспільному підтвердили місцеві мешканці.

"В Ялті зараз не дають купувати багато продуктів. Не більше 3 кг в одні руки, тому займаємо кілька черг. Дуже великий попит зараз. Батько стояв на заправці дві години в черзі. Бензобак заповнив, а в цистерни налити бензин не дозволили", — розповів місцевий мешканець Суспільному на умовах анонімності.

Люди запасаються не лише продуктами і бензином, а й готівкою.

"Вчора встигла зняти зарплату. Сьогодні вже банкомати порожні, хоча їх і так в Євпаторії небагато було. На ринку тільки про вибух і говорять. В магазинах, справді не продають більше 3 кг продуктів. Після обіду поїду на оптову базу, може там ситуація краща", — розповіла Суспільному мешканка Євпаторії.

Що відомо

На Кримському мосту через Керченську протоку, який з'єднує окупований Крим з Росією, вранці 8 жовтня сталася пожежа.

Пожежа виникла через "займання цистерни у хвості вантажного потягу", повідомили “Російські залізниці” (РЖД). Зруйновано частину дорожнього полотна — два автомобільні прольоти моста частково зруйновані. Рух мостом припинений, водночас окупаційні ЗМІ повідомили, що Керченська поромна переправа відновлює роботу.

Причиною пожежі став підрив вантажного автомобіля, зазначили в Національному антитерористичному комітеті РФ. Це спричинило спалах семи паливних цистерн залізничного складу і подальше руйнування двох авто прольотів моста.

"Унаслідок надзвичайної події стався обвал двох прольотів автомобільного полотна гілки, яка йде з Краснодара до Керчі. При цьому спалахнули цистерни з паливом”, — заявив призначений Росією так званий “голова” окупованого Криму Сергій Аксьонов.

Президент РФ Володимир Путін доручив створити урядову комісію у зв'язку з "надзвичайною подією" на Кримському мосту. Слідчий Комітет РФ порушив кримінальне провадження. "Всеросійська спілка страховиків" оцінює збитки від пожежі на Кримському мосту у 200-500 мільйонів рублів.

Читайте також

Кримський міст частково зруйновано, сталась пожежа і вибух. Що відомо

Ми збираємось звільняти всі території, включно з Кримом — Резніков

Війна. Усі останні новини

На початок