Деокуповані села Лиманщини повертаються до життя

Деокуповані села Лиманщини повертаються до життя

Деокуповані села Лиманщини повертаються до життя
Населений пункт Шандриголово. Фото: Associated Press

Наприкінці вересня Збройні сили України звільнили від російських окупантів село Шандриголове, що поблизу Лиману на Донеччині. Також українські воїни встановили український прапор у селах Коровій Яр, Ярова та Рубці Лиманської громади.

Жителі села Шандриголове перебували під російською окупацією понад три місяці. Як розповів Associated Press місцевий житель Юрій Гречка, його донька отримала поранення під час обстрілу.

"Дружина жива, а доньці перебило ногу градом, праву. А ця нога зломана, рука зломана та й обгорівша", – розповів місцевий житель Юрій Гречка.

Російські війська зруйнували будинки місцевих жителів, сільську школу, пошкодили церкву. 26 вересня Збройні сили України звільнили Шандриголове від російської окупації.

Наступного дня 27 вересня ЗСУ звільнили село Коровій Яр, тим самим просунувшись ще на десять кілометрів у бік Лиману. Нині у селі проживає менш ніж ста жителів.

Російські окупанти залишили у дворах місцевих жителів свій одяг, пластини від бронежилетів та ящики із боєприпасами. У деокупованому селі Рубці Лиманської громади поліцейські обстежують територію, документують воєнні злочини росіян та доправляють гуманітарну допомогу.

Поліція
У деокупованих селах вже працює поліція. Фото: Поліція Донецької області.

"Це селище було не так давно деокуповано. В першу чергу ми надали гуманітарну допомогу, продукти харчування. Також сьогодні сюди прибули карети швидкої медичної допомоги і поліція Краматорського району заступила на чергування", – говорить начальник Краматорського райуправління поліції Станіслав Загурський.

За словами начальника Лиманської військової адміністрації Олександр Журавльова, у селі багато руйнувань.

"Люди дуже знаходяться в дуже тяжкому стані, багато в селі руйнувань, тому звернень дуже багато із приводу зруйнованого житла, з приводу нема речей. Тому зараз буде установлена влада, буде знаходитись тут староста, і всі питання будуть швидко вирішуваться", – запевнив начальник Лиманської ВА Олександр Журавльов.

За його словами, у звільнених селах немає газопостачання, електропостачання та водопостачання. Місцева влада закликає людей на зимовий період евакуюватись до більш безпечних регіонів країни.

Що відомо

  • 2 жовтня українські військові повністю зачистили Лиман.
  • 1 жовтня ЗСУ зайшли в Лиман на Донеччині, на в'їзді до міста підняли український прапор, зараз там точаться бої. Російські окупанти здаються у полон. Водночас російські ЗМІ почали публікувати інформацію про відведення російських військ з населеного пункту Лиман, посилаючись на Міноборони РФ.
  • Українські військові звільнили Шандриголове, Ставки, Новоселівку, Ямпіль, Дробишеве поблизу Лимана

Читайте також

Начальник Лиманської МВА закликав жителів громади не поспішати поки що повертатися

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок