Генсек НАТО офіційно отримав заявку України на вступ до Альянсу

Генсек НАТО офіційно отримав заявку України на вступ до Альянсу

Важливо
Генсек НАТО офіційно отримав заявку України на вступ до Альянсу
. Штаб-квартира Організації Об'єднаних Націй в Брюсселі, Фото: Кензо Трибуйяра Getty Images

Про це повідомив заступник голови Офісу президента Ігор Жовква. Наступним етапом має стати обговорення заявки з усіма країнами-членами НАТО.

"За результатами засідання РНБО президентом України прем'єр-міністром України та головою Верховної ради направлено звернення до Північноатлантичної організації пор заявку України щодо членства. На сьогодні генеральний секретар Альянсу отримав цю заявку офіційно шляхом ноти від України і наступним етапом стане обговорення цієї заявки на рівні Північноатлантичної Ради тобто на рівні послів держав-членів НАТО у Брюсселі", — зазначив Жовква.

Він нагадав, що вже почали надходити реакції країн-членів Альянсу, зокрема, президенти дев’яти країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО та закликали збільшити військову допомогу ЗСУ.

Що відомо

  • 30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, заявив президент Володимир Зеленський за підсумками засідання РНБО. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
  • Після цього Столтенберг заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх союзників. "Кожна демократична країна має право подавати заявки на членство. Ми поважаємо це право. Ми кажемо знову, що НАТО залишається відкритим і ми це показуємо. Союзники НАТО зустрілися у Мадриді і тоді було зроблено чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати у які оборонні Альянси вступати", — додав він.
  • Президент Болгарії Румен Радєв виступив проти пришвидшеного вступу до нього України, зазначивши, що це має статися лише після врегулювання конфлікту між Україною та Росією.
  • У Кремлі заявили, що нібито євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Читайте також

Заява України щодо НАТО стала несподіванкою для адміністрації Байдена — Politico

"Де-факто Україна вже є членом НАТО. Треба оформити це де-юре" — Кулеба

Канада та країни Балтії підтримують заявку України на вступ до НАТО – МЗС

Україна закликає світових лідерів запросити Україну в НАТО — Стефанішина

На початок