Канада та країни Балтії підтримують заявку України на вступ до НАТО – МЗС

Канада та країни Балтії підтримують заявку України на вступ до НАТО – МЗС

Канада та країни Балтії підтримують заявку України на вступ до НАТО – МЗС
. Фото: Getty Images

Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі заявила, що підтримує прагнення України щодо вступу в НАТО. Глави МЗС Литви, Латвії та Естонії також заявили про свою підтримку Україні.

Глава МЗС Канади повідомила про підтримку на спільному брифінгу разом з державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Канаді, пише "Голос Америки".

Після того, як Блінкен заявив, що США продовжують підтримувати "політику відкритих дверей НАТО", глава МЗС Канади Мелані Жолі додала: "Ми завжди вірили, що Україна має бути частиною НАТО".

Глава МЗС Литви Габріеліус Ландсбергіс заявив: "Прибалтійські друзі України повністю підтримують швидкий вступ України до НАТО. Надихаюча хоробрість України може тільки зміцнити наш союз".

Глава МЗС Латвії Едгарс Ринкевичс та його колега з Естонії Урмас Рейнсалу опублікували повністю ідентичні повідомлення на своїх сторінках у Twitter.

30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

У червні 2017 року український парламент визначив набуття членства в НАТО як зовнішньополітичну мету країни. 2018-го року НАТО надало Україні статус країни-аспіранта, що претендує на членство в Альянсі. У лютому 2019-го курс на членство в НАТО та в ЄС було закріплено в Конституції України. 2020 року Україна отримала особливий статус співпраці з НАТО — партнер із розширеними можливостями (Enhanced Opportunities Partner - EOP). Мета цієї програми — посилити оперативну сумісність військ країн-учасниць із силами НАТО.

30 вересня Президент Росії Володимир Путін 30 вересня виступив у Георгіївській залі Кремля на церемонії "приєднання" до РФ тимчасово окупованих українських територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей після того, як на них відбулися псевдореферендуми. У своїй промові він також закликав "Київ сісти за стіл переговорів". На цій же церемонії ватажки самоназваних Л/ДНР Деніс Пушилін, Леонід Пасічник, а також колаборанти Євген Балицький та Володимир Сальдо підписали документи про "приєднання" регіонів до РФ.

Читайте також

Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку — Зеленський

"Вступ України в НАТО залежить від згоди усіх союзників". Столтенберг прокоментував "приєднання" територій до РФ

Україна потребує членства в НАТО. ПДЧ уже не достатньо — Стефанішина

Україна впроваджувала стандарти НАТО в ЗСУ ще до повномасштабного вторгнення Росії — голова Ради в ПА Альянсу

На початок