"Де-факто Україна вже є членом НАТО. Треба оформити це де-юре" — Кулеба

"Де-факто Україна вже є членом НАТО. Треба оформити це де-юре" — Кулеба

"Де-факто Україна вже є членом НАТО. Треба оформити це де-юре" — Кулеба
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: Getty Images

Українці змінили логіку та динаміку євроатлантичної інтеграції і процес набуття членства у НАТО Україною. Так вважає міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він переконаний: де-факто Україна вже є членом НАТО, тепер необхідно цей статус оформити юридично.

Про це глава МЗС заявив в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

"Той процес набуття членства Україною в НАТО, який запустили у 2008 році поставив бар'єр у вигляді плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), цей процес був заведений в глухий кут. Треба було з нього вийти. Реальність докорінно змінилася і, власне, на полі бою було ухвалено рішення змінити реальність і в дипломатичному просторі. Ми змінили і логіку і динаміку євроатлантичної інтеграції і набуття членства НАТО Україною", — сказав Кулеба.

Він додав, фактично, Україна вже є членом НАТО.

"Ми кажемо дуже просто: де-факто Україна вже є членом НАТО. Треба оформити це де-юре. Це має відбутися якомога швидше і без ПДЧ. Це той сигнал, який ми надіслали світу", — додав міністр.

Кулеба розповів, що під час зустрічі з Генсеком НАТО на полях Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку, яка відбулась наприкінці вересня, міністр розповів Генсеку та представникам інших країн-членів, популярний в Україні жарт про НАТО.

"Якщо раніше Україна прагнула приєднатися до НАТО, то тепер НАТО прагне приєднатися до України. Як не дивно, їм сподобалось, вони сміялися", — сказав міністр.

Як відомо, уже чотири країни висловили свою підтримку щодо прагнень України. Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі заявила, що підтримує прагнення України щодо вступу в НАТО. Глави МЗС Литви, Латвії та Естонії також заявили про своє схвалення. За їх словами "надихаюча хоробрість України може тільки зміцнити наш союз".

Що відомо

Читайте також

Канада та країни Балтії підтримують заявку України на вступ до НАТО – МЗС

Україна закликає світових лідерів запросити Україну в НАТО — Стефанішина

Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку — Зеленський

"Вступ України в НАТО залежить від згоди усіх союзників". Столтенберг прокоментував "приєднання" територій до РФ

На початок