Заявка України формалізувала процес вступу в НАТО — посол

Заявка України формалізувала процес вступу в НАТО — посол

Заявка України формалізувала процес вступу в НАТО — посол
Посолка України в НАТО Наталія Галібаренко. Фото: Суспільне

Офіційна заявка України на вступ до Північноатлантичного альянсу дозволила формалізувати питання про майбутнє членство України в НАТО.

Про це заявила посол України в НАТО Наталія Галібаренко під час брифінгу 4 жовтня.

"Після того, як заявка була офіційно передана, країни-члени мають попередньо провести обговорення нашої заявки й висловити свою позицію. Мене радує, що тепер дискусія про наше майбутнє членство по факту отримала формалізований характер", — сказала Галібаренко.

Вона зазначила, що загалом реакція Брюсселя на заявку України про вступ до НАТО була очікуваною.

"Ця реакція десь перегукується з тим, що на пресконференції сказав генсек про відкриті двері Альянсу та наше суверенне право подавати заявку. Як тільки ми будемо відповідати критеріям, нас будуть раді бачити членом організації", — пояснила дипломатка.

За її словами, загальна позиція партнерів України полягає у необхідності завершення війни, після чого шанси України на вступ до Альянсу стануть більш реальними.

"Дуже багато скептиків говорили, що краще Україні забути про це. Але кандидатство ми отримали. Тому тут так само краще говорити про необхідні кроки, що треба зробити для побудови консенсусу з НАТО щодо нашого прагнення", — підкреслила посадовиця.

Що відомо

  • 30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, заявив президент Володимир Зеленський за підсумками засідання РНБО. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
  • Після цього Столтенберг заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх союзників. "Кожна демократична країна має право подавати заявки на членство. Ми поважаємо це право. Ми кажемо знову, що НАТО залишається відкритим і ми це показуємо. Союзники НАТО зустрілися у Мадриді і тоді було зроблено чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати у які оборонні Альянси вступати", — додав він.
  • Станом на 2 жовтня президенти дев’яти країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО та закликали усіх членів Альянсу збільшити військову допомогу ЗСУ. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада.
  • Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до Північноатлантичного альянсу, заявивши, що нібито євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Читайте також

Заява України щодо НАТО стала несподіванкою для адміністрації Байдена — Politico

"Де-факто Україна вже є членом НАТО. Треба оформити це де-юре" — Кулеба

Канада та країни Балтії підтримують заявку України на вступ до НАТО – МЗС

Україна закликає світових лідерів запросити Україну в НАТО — Стефанішина

Підтримка українцями вступу до НАТО перебуває на історично найвищому рівні — "Рейтинг"

На початок