Як росіяни можуть здатися в полон та що гарантує Україна. Пояснює спікер проєкту "Хочу жить"

Як росіяни можуть здатися в полон та що гарантує Україна. Пояснює спікер проєкту "Хочу жить"

Важливо
Як росіяни можуть здатися в полон та що гарантує Україна. Пояснює спікер проєкту "Хочу жить"
. Росіяни у військкоматі в Ростовській області, 26 вересня 2022 року, фото: AP

Російські військові, що бажають здатися в полон мають зателефонувати на гарячу лінію спеціального проєкту "Хочу жить" та залишити свої дані: деталі процедури здачі в полон не розголошуються.

Про це повідомив спікер "Хочу жить" Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Віталій Матвієнко під час брифінгу 29 вересня, передає кореспондент Суспільного.

Матвієнко також зазначив, що до російських військовополонених в Україні ставитимуться згідно з Женевськими конвенціями, зокрема їм буде гарантовано триразове харчування, медична допомога та можливість зв'язуватися з родичами на території РФ або тимчасово окупованих територій.

Про проєкт "Хочу жить"

"Державний проєкт "Хочу жить" покликаний допомогти військовослужбовцям російської армії безпечно здатися в полон українським Збройним Силам", — кажуть у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

18 вересня в межах проєкту було також запущено Єдиний центр та цілодобову гарячу лінію прийому звернень від російських військових та їхніх родин.

Для отримання інформації, як здатися в полон, російським військовослужбовцям або їхнім рідним та близьким слід телефонувати за цілодобовими номерами:

  • +38 066 580 34 98
  • +38 093 119 29 84

Крім того, на базі проєкту діє чат-бот "Спаси себя", за допомогою якого можна залишити заявку на здачу в полон ЗСУ.

Читайте також

У Росії закликають військових якнайшвидше відмовлятися від участі у війні в Україні або здаватися у полон

“У вас ще є шанс вижити" — Зеленський звернувся до російських солдатів

На початок