Росіяни масово телефонують на "гарячу лінію" щодо здачі в полон — ГУР

Росіяни масово телефонують на "гарячу лінію" щодо здачі в полон — ГУР

Росіяни масово телефонують на "гарячу лінію" щодо здачі в полон — ГУР
. Фото: Мілітарний

На тлі часткової мобілізації, оголошеної президентом Росії Володимиром Путіним, зросла кількість звернень від російських громадян на "гарячу лінію" проєкту "Хочу жити" щодо здачі у полон.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив речник Головного управління розвідки Юрій Юсов.

"Дуже багато зараз звернень на "гарячу лінію" від новомобілізованих росіян чи навіть від тих, хто ще не мобілізований. Тобто дзвонять: "якщо мене мобілізують, які мої дії, що я маю зробити, як правильно здатися", — зазначив посадовець.

Читайте також: У російському Дагестані під час протестів проти мобілізації затримали 101 людину

Юсов підкреслив, що скористатись гарячою лінією можуть у тому числі й жителі окупованих частин України, які намагаються уникнути примусової мобілізації до російської армії. За його словами, чимало звернень надходить від мешканців окупованого Криму.

"Зараз активно кримчани дзвонять. Багато людей, які зберігають і український паспорт, кажуть: нас можуть силою змусити, ми не хочемо воювати", — розповів він.

Звернутися до проєкту "Хочу жити" можна за телефонами "гарячої лінії" +38 066 580 3498 та +38 093 119 2984.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Станом на ранок 22 вересня у РФ затримано 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.
  • За даними ЗМІ, президент Чечні Рамзан Кадиров 22 вересня заявив, що у республіці не буде виконуватися рішення президента РФ Володимира Путіна про часткову мобілізацію, адже в регіоні "план вже перевиконано".

Читайте також

NASAMS для ЗСУ, "референдуми", масова мобілізація в Росії. 215-й день війни. Онлайн

На початок