Катастрофа МАУ в Ірані: Україна та ще три країни оприлюднили заяву до Тегерана

Катастрофа МАУ в Ірані: Україна та ще три країни оприлюднили заяву до Тегерана

Катастрофа МАУ в Ірані: Україна та ще три країни оприлюднили заяву до Тегерана
. Фото: AP Photo/Ebrahim Noroozi

Україна, Канада, Велика Британія та Швеція оприлюднили спільну заяву, в якій закликали Іран забезпечити справедливість та прозорість у зв'язку зі збиттям літака авіакомпанії МАУ над Тегераном у січні 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

"Ми, міністри, які представляють Канаду, Швецію, Україну та Сполучене Королівство, стоїмо разом із родинами у скорботі у зв’язку з цією трагічною подією та вшановуємо пам’ять жертв, загиблих на борту рейсу PS752. Ми вкотре вимагаємо, щоб Іран виконав свої міжнародно-правові зобов’язання та забезпечив прозорість і справедливість у зв’язку зі своїми діями", — йдеться у тексті заяви.

Як зазначили в МЗС, 4 жовтня 2022 року виповнюється 1000 днів від дня, коли Іран збив рейсу 752 (PS752) авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Тоді в результаті катастрофи загинули 176 цивільних громадян України, Канади, Ірану, Афганістану, Швеції та Великої Британії.

Також Координаційна група, яка докладає зусилля з притягнення Ірану до відповідальності згідно з міжнародним правом, подякувала за внесок у справу чотирьом високоповажним експертам з права: професору Паяму Ахавану, професору Гарольду Хонгджу Коу, пані Джессіці Уеллс і серу Майклу Вуду.

"Вони передали свій великий досвід нашим юридичним командам, які продовжують свою сумлінну роботу у відповідь на протизаконне та кричуще збиття Іраном рейсу PS752. Ми продовжуємо бути солідарними з родинами та близькими жертв збиття рейсу PS752", — підкреслили в МЗС.

Що відомо

  • Літак МАУ зазнав катастрофи 8 січня 2020 року незабаром після вильоту з аеропорту Тегерана. Він прямував до Києва. На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, всі вони загинули.
  • У грудні 2021 року Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу літака МАУ, який був збитий над Тегераном, вимагала від Ірану повернутися до переговорів щодо виплат компенсацій родичам загиблих.
  • 6 січня 2022-го в МЗС України повідомили, що Іран відмовився від пропозиції долучитися до переговорів у Міжнародній групі з координації та допомоги жертвам рейсу PS752.
  • 7 січня Іран заявив про готовність провести двосторонні переговори з країнами, громадяни яких загинули в катастрофі українського літака МАУ.

Читайте також

"Імена іранських військових приховуються". Два роки розслідування збиття літака МАУ у Тегерані

Катастрофа літака МАУ: посол Ірану назвав причину відмови від перемовин з Міжнародною групою

Під Тегераном відкрили Алею пам'яті жертв катастрофи літака МАУ

Сім’ї екіпажу збитого "Боїнга" не отримали грошові компенсації від Ірану — посол України

На початок