Переговори про вступ України до НАТО мають розпочатися вже зараз — Міноборони Литви

Переговори про вступ України до НАТО мають розпочатися вже зараз — Міноборони Литви

Переговори про вступ України до НАТО мають розпочатися вже зараз — Міноборони Литви
Фото: Getty Images

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що настав час для України подати заявку на членство в НАТО і переговори мають початися вже зараз. Про це він сказав на засіданні ради партії литовських консерваторів, повідомляє LRT.

За словами міністра, Литва підтримує політику відчинених дверей, а тому Україна може розраховувати на беззастережну підтримку Вільнюса, "навіть якщо це здається важкою метою".

Анушаускас наголосив, що переговори та формальні процедури щодо прийняття України до Альянсу мають розпочатися вже зараз, "попри війну".

"Найголовніше – це не спрощені процедури прийому до НАТО, а консенсус 30 країн – згода у тому, що цю країну (Україну, — ред.) можна прийняти до НАТО. Сам процес має розпочатися незалежно від війни. І тут країни Заходу, нездатні залишатися на тій же позиції, як до і війни. Гарантії безпеки для України мають бути підвищені вже зараз", — сказав він.

За словами Анушаускаса, подією, яка підштовхнула Україну до такого рішення, стала анексія Росією чотирьох областей України.

"30 вересня вождь Кремля повторив те, що Гітлер зробив 30 вересня, 84 роки тому в Мюнхені, приєднавши до себе чеські Судети. Тільки тоді один диктатор досяг результату погрозами, а у 21 столітті — війною, хоча очевидно, що війна не дасть таких бажаних". Кремлю результатів", — сказав міністр.

Що відомо

  • 30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, заявив президент Володимир Зеленський за підсумками засідання РНБО. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
  • Після цього Столтенберг заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх союзників. "Кожна демократична країна має право подавати заявки на членство. Ми поважаємо це право. Ми кажемо знову, що НАТО залишається відкритим і ми це показуємо. Союзники НАТО зустрілися у Мадриді і тоді було зроблено чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати у які оборонні Альянси вступати", — додав він.
  • Станом на 2 жовтня президенти дев’яти країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО та закликали усіх членів Альянсу збільшити військову допомогу ЗСУ. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада.

Читайте також

Заява України щодо НАТО стала несподіванкою для адміністрації Байдена — Politico

"Де-факто Україна вже є членом НАТО. Треба оформити це де-юре" — Кулеба

Канада та країни Балтії підтримують заявку України на вступ до НАТО – МЗС

Україна закликає світових лідерів запросити Україну в НАТО — Стефанішина

На початок