Україна готова йти до НАТО шляхом Швеції й Фінляндії без Плану дій щодо членства — ОПУ

Україна готова йти до НАТО шляхом Швеції й Фінляндії без Плану дій щодо членства — ОПУ

Україна готова йти до НАТО шляхом Швеції й Фінляндії без Плану дій щодо членства — ОПУ
Фото: lb.ua

Україна прагне вступити до Північноатлантичного альянсу та готова йти до нього без надання Плану дій щодо членства за прикладом Швеції та Фінляндії.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква.

За словами посадовця, курс України на вступ у НАТО був зафіксований ще на саміті в Бухаресті у 2008 році, що зазначається у відповідному документі, ухваленому за результатами саміту.

"Там написано – Україна стане членом НАТО. Одним з етапів має бути надання їй Плану дій щодо членства", — зазначив він.

Жовква нагадав, що це положення було підтверджене й на Мадридському саміті.

"Рішення щодо членства тієї чи іншої країни в НАТО, наприклад, як зараз відбувається з Фінляндією та Швецією, ухвалюється на самітах. Всі рішення самітів НАТО щодо членства України можливі, і про них забувати не можна", — наголосив чиновник.

Водночас він додав, що Україна може оминути етап Плану дій щодо членства.

"Безумовно, на сьогодні ми бачимо, що Швеція і Фінляндія рухаються до НАТО без інструменту – План дій щодо членства. Україна уважно слідкує за цим процесом і побачила, що насправді можна (вступити до НАТО — ред.) без ПДЧ. Україна враховує ці реалії і враховувала ці реалії, подаючи заявку в п'ятницю. Україна також не проти йти тим шляхом", — наголосив Ігор Жовква.

Що відомо

  • 30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку, заявив президент Володимир Зеленський за підсумками засідання РНБО. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
  • Після цього Столтенберг заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх союзників. "Кожна демократична країна має право подавати заявки на членство. Ми поважаємо це право. Ми кажемо знову, що НАТО залишається відкритим і ми це показуємо. Союзники НАТО зустрілися у Мадриді і тоді було зроблено чітку заяву, що ми підтримуємо право України обирати свій шлях і вирішувати у які оборонні Альянси вступати", — додав він.
  • Станом на 2 жовтня президенти дев’яти країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО та закликали усіх членів Альянсу збільшити військову допомогу ЗСУ. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада.

Читайте також

Заява України щодо НАТО стала несподіванкою для адміністрації Байдена — Politico

"Де-факто Україна вже є членом НАТО. Треба оформити це де-юре" — Кулеба

Канада та країни Балтії підтримують заявку України на вступ до НАТО – МЗС

Україна закликає світових лідерів запросити Україну в НАТО — Стефанішина

На початок