"Херсонці почули меседжі від України і чекають на ЗСУ" — перший заступник голови обласної ради

"Херсонці почули меседжі від України і чекають на ЗСУ" — перший заступник голови обласної ради

"Херсонці почули меседжі від України і чекають на ЗСУ" — перший заступник голови обласної ради
Фото: Жовта стрічка/Telegram

Юрій Соболевський в ефірі загальнонаціонального марафону розповів, які настрої панують у жителів Херсонської області після проведення псевдореферендуму і оголошеної Кремлем "анексії" регіону.

Так зване волевиявлення відбувалось під примусом, сказав Юрій Соболевський. Абсолютна більшість тих, хто взяв участь у цьому дійстві, робили це під дулами автоматів.

"Коли озброєні люди ходять разом з урнами для голосування, зрозуміло, яким може бути вільне рішення про те, брати участь чи не брати або яку галочку ставити. Безумовно наші люди не в захваті від того, що відбувається, є побоювання, що може бути затримка деокупації області. Але після того, як вони отримали меседжі від України, що нам байдуже, що ці клоуни в Кремлі говорять, і що Херсонщина буде звільнена, це дуже сильно підняло моральний дух наших людей, всі дуже чекають ЗСУ", - сказав заступник голови облради.

За словами Юрія Соболевського, більшість з тих, хто добровільно взяв участь у фейковому голосуванні, - це невеликий відсоток колаборантів і люди старшого віку, які ностальгують за молодістю. Встановити особи тих, хто голосував на дільницях, неможливо, оскільки це могла бути завезена масовка.

"Всі розуміють, що ця, так звана явка на кілька дільниць, яку вони показали, неіснуюча. Ми досі не можемо встановити більшість осіб, які туди прийшли. Тому велика ймовірність, що це були "гастролюючі артисти", яких завезли саме для того, щоб зняти цю картинку, людей, які нібито дуже раді тому, що відбувається. Намагалися зробити "святкування" в Херсоні, але там була дуже невелика кількість людей, переважно наші пенсіонери вийшли на звуки музики, хтось бігав з триколорами", - розповів Юрій Соболевський.

Також він зазначив, що останніми тижнями херсонці взагалі намагаються не виходити з дому, лише у справах. У центрі міста збільшилась кількість російських військових і так званих "кадирівців", які поводяться не дуже інтелігентно. Тож, містяни намагаються уникати з ними зустрічі.

Що відомо:

  • Президент Росії Володимир Путін 30 вересня виступив у Георгіївській залі Кремля на церемонії "приєднання" до РФ тимчасово окупованих українських територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей після того, як на них відбулися псевдореферендуми. У своїй промові він також закликав "Київ сісти за стіл переговорів". На цій же церемонії ватажки самоназваних Л/ДНР Деніс Пушилін, Леонід Пасічник, а також колаборанти Євген Балицький та Володимир Сальдо підписали документи про "приєднання" регіонів до РФ.
  • Напередодні Путін підписав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями".
  • З 23 по 27 вересня окупанти провели псевдореферендум на Херсонщині. Окупаційна влада не була готова до його проведення, але наказ Кремля змусив метушитись.
  • Вранці 27 вересня на Херсонщині відкрились так звані “стаціонарні дільниці для голосування”. Окупаційна влада заявила про високу явку та підтримку населення. Насправді ж, на вулицях було порожньо, як і у попередні дні так званого “референдуму”.

Читайте також:

  • "Приєднання" Херсонщини до складу РФ: що про це думають місцеві жителі.
  • 220 день війни: хроніка подій в Херсонській області.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок