"Наша місія – культурний фронт". У Кропивницькому відбувся благодійний виступ гурту "KOZAK SYSTEM"

"Наша місія – культурний фронт". У Кропивницькому відбувся благодійний виступ гурту "KOZAK SYSTEM"

"Наша місія – культурний фронт". У Кропивницькому відбувся благодійний виступ гурту "KOZAK SYSTEM"
facebook.com/kozaksystemband

У Кропивницькому, в рамках благодійного вуличного туру країною, відбувся виступ київського гурту "KOZAK SYSTEM". Збирали гроші на потреби українських військових. Вокаліст гурту Іван Леньо розповів, що в рамках туру, починаючи з травня, дали близько пів сотні концертів, на зібрані гроші купили і передали підрозділам Збройних сил України більше 20 дронів, автомобілі, генератори тощо. Суспільне побувало на зустрічі з музикантами та їхньому виступі і дізналося, чим вони займалися протягом перших місяців повномасштабної війни, про їхнє ставлення до неї та чим, на їхню думку, у протистоянні з РФ важливий культурний фронт.

Про формування руху спротиву в Україні

Іван Леньо вважає, що в перші дні вторгнення важливо було показати, що українці не злякалися, тому за зброю хапались й ті, хто не мав військового досвіду: "З часом ми розібрались, що таке війна, вивчили її закони. Відповідно, нині ми бачимо цілісну картину руху спротиву. Бо війна – це не тільки міліарна її частина, це гуманітарна частина, культурна, просвітницька, економічна, політична, геополітична, освітня".

На думку музиканта, найстрашніше – позаду: "Наші Збройні сили показали усьому світу, на що вони здатні. Та війна триває, так само триває забезпечення тилу в таких містах, як Кропивницький. Людям, які себе в цій війні досі не знайшли, я кажу не чекати швидкого її завершення, її треба прийняти, знайти себе в ній. Це позбавить страху".

"Наша місія – культурний фронт". У Кропивницькому відбувся благодійний виступ гурту "KOZAK SYSTEM"
KOZAK SYSTEM на зустрічі з кропивницькими волонтерами. Суспільне Кропивницький

Три місяці без музики

Музиканти не бачились три місяці, починаючи з 24 лютого. Іван Леньо виконував бойові завдання на території Київської області у складі батальйону патрульної поліції. Зв’язок з ними тримає й нині. Решта учасників гурту займались волонтерством. Зустрілись після деокупації Київської області: "Зустрілись, щоб визначитись з подальшими діями. Чесно скажу – я був проти виступів. Я надивився, навідчувався. Побачене в Бучі, Ірпіні і решті місць звільненої Київщини мене змінили. Рвався далі воювати".

Музиканти вирішили дати пробний концерт у Львові, він і надихнув їх на подальші дії саме на культурному фронті. Часто грають і спілкуються з переселенцями з окупованих територій країни – в Україні і за кордоном: "Ми даємо зрозуміти їм, що вони не самотні, що у нас в країні є міць і непереборне бажання виграти цю війну. Помітили, що людям стає легше. Ми відчуваємо єднання людей навколо спільної проблеми. Вони розуміють, що їхні 200 гривень благодійного внеску реально будуть конвертовані в дрони, які полетять на передову, скорегують нашу артилерію, артилерія зробить свою справу, і на одного-двох-десятьох-п’ятдесятьох орків стане менше".

Іван Леньо з колегами вірить у військову перемогу України, після якої, вважає, має бути перемога й на фронті культурному: "Пропаганда російська не закінчиться. Інтернет не перекриєш, дітям треба буде пояснювати, чому російське дивитись і слухати – недобре. Поки ті 140 мільйонів (РФ – ред.) не розпадуться на молекули, вони нам дошкулятимуть".

"Наша місія – культурний фронт". У Кропивницькому відбувся благодійний виступ гурту "KOZAK SYSTEM"
Виступ тривав близько години. Суспільне Кропивницький

Виступ

Виступ відбувся просто неба на центральній площі Кропивницького. За підрахунками Суспільного було понад пів тисячі глядачів. Гроші на потреби військових збирали у скриньку, що стояла перед музикантами. Після годинного виступу ще близько години тривало спілкування з виконавцями.

Що відомо

KOZAK SYSTEM – український рок-гурт, заснований в 2012 році у Києві. До складу гурту входять п’ятеро музикантів: вокал та акордеон – Іван Леньо, гітара – Олександр Дем'яненко, бас – Володимир Шерстюк, труба – Сергій Соловій та ударні – Сергій Борисенко. За час свого існування відвідали з концертами близько двох десятків країн.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок