У Кропивницькому, в рамках благодійного вуличного туру країною, відбувся виступ київського гурту "KOZAK SYSTEM". Збирали гроші на потреби українських військових. Вокаліст гурту Іван Леньо розповів, що в рамках туру, починаючи з травня, дали близько пів сотні концертів, на зібрані гроші купили і передали підрозділам Збройних сил України більше 20 дронів, автомобілі, генератори тощо. Суспільне побувало на зустрічі з музикантами та їхньому виступі і дізналося, чим вони займалися протягом перших місяців повномасштабної війни, про їхнє ставлення до неї та чим, на їхню думку, у протистоянні з РФ важливий культурний фронт.
Про формування руху спротиву в Україні
Іван Леньо вважає, що в перші дні вторгнення важливо було показати, що українці не злякалися, тому за зброю хапались й ті, хто не мав військового досвіду: "З часом ми розібрались, що таке війна, вивчили її закони. Відповідно, нині ми бачимо цілісну картину руху спротиву. Бо війна – це не тільки міліарна її частина, це гуманітарна частина, культурна, просвітницька, економічна, політична, геополітична, освітня".
На думку музиканта, найстрашніше – позаду: "Наші Збройні сили показали усьому світу, на що вони здатні. Та війна триває, так само триває забезпечення тилу в таких містах, як Кропивницький. Людям, які себе в цій війні досі не знайшли, я кажу не чекати швидкого її завершення, її треба прийняти, знайти себе в ній. Це позбавить страху".

Три місяці без музики
Музиканти не бачились три місяці, починаючи з 24 лютого. Іван Леньо виконував бойові завдання на території Київської області у складі батальйону патрульної поліції. Зв’язок з ними тримає й нині. Решта учасників гурту займались волонтерством. Зустрілись після деокупації Київської області: "Зустрілись, щоб визначитись з подальшими діями. Чесно скажу – я був проти виступів. Я надивився, навідчувався. Побачене в Бучі, Ірпіні і решті місць звільненої Київщини мене змінили. Рвався далі воювати".
Музиканти вирішили дати пробний концерт у Львові, він і надихнув їх на подальші дії саме на культурному фронті. Часто грають і спілкуються з переселенцями з окупованих територій країни – в Україні і за кордоном: "Ми даємо зрозуміти їм, що вони не самотні, що у нас в країні є міць і непереборне бажання виграти цю війну. Помітили, що людям стає легше. Ми відчуваємо єднання людей навколо спільної проблеми. Вони розуміють, що їхні 200 гривень благодійного внеску реально будуть конвертовані в дрони, які полетять на передову, скорегують нашу артилерію, артилерія зробить свою справу, і на одного-двох-десятьох-п’ятдесятьох орків стане менше".
Іван Леньо з колегами вірить у військову перемогу України, після якої, вважає, має бути перемога й на фронті культурному: "Пропаганда російська не закінчиться. Інтернет не перекриєш, дітям треба буде пояснювати, чому російське дивитись і слухати – недобре. Поки ті 140 мільйонів (РФ – ред.) не розпадуться на молекули, вони нам дошкулятимуть".

Виступ
Виступ відбувся просто неба на центральній площі Кропивницького. За підрахунками Суспільного було понад пів тисячі глядачів. Гроші на потреби військових збирали у скриньку, що стояла перед музикантами. Після годинного виступу ще близько години тривало спілкування з виконавцями.
Що відомо
KOZAK SYSTEM – український рок-гурт, заснований в 2012 році у Києві. До складу гурту входять п’ятеро музикантів: вокал та акордеон – Іван Леньо, гітара – Олександр Дем'яненко, бас – Володимир Шерстюк, труба – Сергій Соловій та ударні – Сергій Борисенко. За час свого існування відвідали з концертами близько двох десятків країн.
Читайте також
- Актори з Маріуполя показали виставу у Кропивницькому і розповіли про бомбардування театру.
- Жителі громади на Кіровоградщині зібрали гроші на десять дронів для ЗСУ.
- Від нового правопису до вільного спілкування. У Кропивницькому вчитимуть писати й говорити українською мовою.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб