Німеччина витратить 200 мільярдів євро для захисту від різкого зростання цін на енергоносії

Німеччина витратить 200 мільярдів євро для захисту від різкого зростання цін на енергоносії

Німеччина витратить 200 мільярдів євро для захисту від різкого зростання цін на енергоносії
Канцлер Німеччини Олаф Шольц. Фото: Associated Press

Канцлер Німеччини Олаф Шольц встановив "захисний щит" для економіки ФРН на 200 мільярдів євро, який покликаний захистити компанії та домогосподарства Німеччини від наслідків різкого зростання цін на енергоносії.

Про це розповів канцлер Німеччини, його слова цитує Reuters.

"Ціни повинні знизитися, тому уряд зробить все, що в його силах. З цією метою ми створюємо великий "захисний щит", — сказав Шольц.

Згідно з планами, розрахованими до весни 2024 року, уряд введе екстрене зниження цін на газ, деталі будуть оголошені наступного місяця. Заплановане також тимчасове зниження цін на електроенергію.

Прагнучи знизити свою залежність від російських енергоносіїв, Німеччина також починає розширювати використання поновлюваних джерел енергії та розвивати термінали зрідженого газу. Крім того, Німеччина відтерміновує закриття двох атомних станцій, які повинні були завершити роботу до кінця цього року, тепер вони працюватимуть до весни 2023 року. Це допоможе домогосподарствам та компаніям пережити перебої з поставками взимку, особливо на півдні Німеччини.

Пакет допомоги буде фінансуватися за рахунок нових запозичень у 2022 році, оскільки Берлін використовує призупинення закріпленого Конституцією ліміту на новий борг у розмірі 0,35% від валового внутрішнього продукту, — пише видання.

Що відомо

  • У Німеччині виникла енергетична криза через те, що російський "Газпром" значно зменшив постачання газу. 14 липня "Газпром" заявив, що скоротив постачання природного газу по "Північним потоком-1" на 40%.
  • Міністр енергетики Німеччини Роберт Хабек заявив, що Німеччина та інші країни ЄС не можуть покладатися на зобов'язання "Газпрому" і мають бути готовими на випадок, якщо Росія знову вирішить перекрити постачання газу "Північним потоком". Він констатував, що Росія використовує газ як інструмент шантажу.
  • 26 липня через скорочення російською компанією-монополістом "Газпром" поставок газу у Європу, ціни на паливо підскочили на 20%, сягнувши майже 2300 доларів за тисячу кубометрів.
  • 27 липня стало відомо, що "Газпром" скоротить постачання газу "Північним потоком-1" до рівня не вище 20% від його пропускної спроможності. Постачання становитиме не більше 33 мільйонів кубометрів щодобово за планового обсягу 167 мільйонів.
  • 2 вересня транспортування газу в газопроводі "Північний потік" повністю зупинено. Офіційна причина — несправності, пошкодження, які не дозволяють забезпечити безпечну експлуатацію газотурбінного двигуна. Офіційний представник Європейської Комісії заявив, що привід для зупинки газопроводу є вигаданим та свідчить про ненадійність Росії як постачальника газу. У Кремлі зауважують, що постачання газу "Північним потоком" буде залишатися проблемним, доки не буде знято санкцій.

Читайте також

Німеччина заповнила свої газові сховища на 75%. Шольц обіцяє німцям захист в умовах енергокризи

На початок