Німеччина та інші країни ЄС мають залишатися готовими на випадок, якщо Росія знову вирішить перекрити постачання блакитного палива газогоном "Північний потік-1".
Про це заявив віцеканцлер і міністр енергетики Німеччини Роберт Хабек, інформує CNN.
"Ми не можемо покладатися на зобов'язання "Газпрому", — сказав посадовець під час відеодзвінка, присвяченого "Північному потоку-1" та ситуації з газом у Німеччині.
Як зазначає видання, заява Хабека пролунала лише за кілька годин після того, як російський газовий монополіст відновив постачання газу трубопроводом "Північний потік-1" з РФ до Німеччини. Він почав надходити на рівні близько 40% від максимальної пропускної спроможності трубопроводу.
Віцеканцлер констатував, що Росія використовує газ як інструмент шантажу, додавши, що поточних запасів у Німеччині недостатньо для проходження зимового сезону.
"Запасів газу в розмірі 40% недостатньо для майбутньої зими. Росія використовує надто велику силу, щоб шантажувати Європу та Німеччину", — підкреслив Хабек.
Постачання газу "Північним потоком-1" за останні тижні впали на 60%, при цьому плановий ремонт у період із 11 по 21 липня звів потоки газу до нуля. 21 липня "Газпром" відновив подачу газу на тому ж нижчому рівні, що й до зупинки газопроводу на профілактичні роботи.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- Російський газ відновив надходження через найбільший трубопровід між Росією та Німеччиною “Північний потік-1” в четвер, 21 липня після 10-денного перебою. Таким чином не справдилися побоювання, що період технічного обслуговування буде подовжено. У середині червня "Газпром" знизив прокачування газопроводом приблизно на 60 відсотків.
- Президент Росії Володимир Путін заявив у середу, 20 липня, що пропускна спроможність газопроводу "Північний потік-1" може бути ще більше скорочена через повільний прогрес в обслуговуванні обладнання. Путін сказав у розмові з журналістами за підсумками візиту до Ірану, що на “Північному потоці-1” працюють п'ять газоперекачувальних агрегатів Siemens Energy (ENR1n.DE), ще один не працює через "руйнування внутрішньої обшивки". За його словами, 26 липня на технічне обслуговування планують відправити ще одну з газоперекачувальних турбін.
- Коаліційний уряд Німеччини шукає альтернативу російським енергоносіям. Німеччина намагається забезпечити поставки з інших країн, зокрема, з Катару — одного з найбільших у світі експортерів зрідженого газу, повідомляє ВВС.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 148. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу