Відбувся черговий обмін полоненими: до України повернулися чотири морпіхи та двоє цивільних

Відбувся черговий обмін полоненими: до України повернулися чотири морпіхи та двоє цивільних

Відбувся черговий обмін полоненими: до України повернулися чотири морпіхи та двоє цивільних
29 вересня відбувся черговий обмін військовополоненими, фото: Андрій Єрмак

Сьогодні 29 вересня між Росією та Україною відбувся черговий обмін військовополоненими: на батьківщину вдалося повернути чотирьох морських піхотинців та двох цивільних.

Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Зокрема додому повернулися офіцери Олексій Булахов та Микола Костенко й солдати Людмила Герасименко та Іван Земляной. Відомо, що військові брали участь у боях за Маріуполь.

Також вдалося звільнити двох цивільних: Вікторію Андрушу та Яну Майбороду.

Читайте також: "Він не очікував цього повернення" — сестра командира морпіхів про його стан після полону

Як зазначив Єрмак, у кожного звільненого своя історія. Наприклад, Вікторію Андрушу 27 березня російські солдати забрали з дому, бо в телефоні дівчини знайшли дані про ворожу техніку, які вона передавала ЗСУ. Згодом її відвезли до РФ і утримували в Курському СІЗО.

Яна Майборода опинилася в полоні через те, що у її телефоні зайшли фотографії техніки росіян на території Чорнобильської зони.

"Переговори про обмін — це складна робота, а краща винагорода за неї — свобода українців. Саме це стимулює працювати на максимумі ефективності", — написав голова ОПУ, наголосивши, що обміни продовжуються.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову". Обмін відбувся у Чернігівській області. Загалом з російського полону звільнили 215 військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повернулись за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука. За словами голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов, екснардеп від "ОПЗЖ" Віктор Медведчук був потрібен ФСБ, бо через нього йшло фінансування агентів РФ в Україні.
  • До спецоперації, крім України, були долучені Польща, Саудівська Аравія, Туреччина.

Читайте також

"Якщо це сон — не будіть мене". Сестра звільненого Дмитра Козацького "Ореста" про зустріч після обміну

Полк "Азов" повернув 30 тіл полеглих військовослужбовців та проводить їх ідентифікацію

У російському полоні залишаються понад дві тисячі українців — Верещук

На початок