Адвокатка, МММ-щик та комуніст: що відомо про організаторів фейкового референдуму на Донеччині

Адвокатка, МММ-щик та комуніст: що відомо про організаторів фейкового референдуму на Донеччині

Адвокатка, МММ-щик та комуніст: що відомо про організаторів фейкового референдуму на Донеччині
Ватажки так званої ДНР, яким оголосили про підозру у колабораціонізмі. Фото: Суспільне Донбас

Підозри у колабораційній діяльності 28 вересня Служба безпеки України оголосила ще трьом організаторам фейкового референдуму на тимчасово окупованих Росією територіях України. У списку підозрюваних у Донецькій та Луганській областях — семеро "діячів" незаконної окупаційної влади.

Суспільне зібрало про підозрюваних досьє.

Денис Пушилін — так званий "голова ДНР"

Народився 9 травня 1981 року у Макіївці Донецької області. Протягом року проходив службу у Національній гвардії в Криму. Після служби в армії отримав освіту на економічному факультеті Донбаської національної академії архітектури і будівництва.

Пушилін (крайній праворуч) під час пресконференції в УНІАН у червні 2013 року
Пушилін (крайній праворуч) під час пресконференції в УНІАН у червні 2013 року. Фото: УНІАН

У 2011 році стає активним членом фінансової піраміди "МММ", а пізніше й членом однойменний партії. На виборах 2013 року балотувався від партії "МММ" до Верховної ради у 94 виборчому окрузі (Київська область). Також у 2013 році був активним учасником протестів проти видобутку сланцевого газу на Донеччині.

Навесні 2014 року брав активну участь у мітингах, організованих РФ в Донецьку. 5 квітня його призначили заступником так званого "народного губернатора" Губарева, за два дні — головою "тимчасового уряду ДНР".

Після вбивства Захарченка у листопаді 2018 року його призначили так званим головою "ДНР".

Пушилін включений до санкційних списків ЄС, США, Ліхтенштейну, Австралії, Норвегії та Швейцарії. У травня 2014 року СБУ оголосила його у розшук.

Володимир Бідьовка — так званий голова "народної ради ДНР"

Народився 7 березня 1981 року у Макіївці. Був членом Комуністичної партії України.

З 2010 до 2012 років був депутатом Донецької облради від Комуністичної партії та секретарем обкому КПУ.

У 2012 році обрався до Верховної ради по списках від КПУ, був членом комітету ВР з питань промисловості та інвестиційної політики.

Володимир Бідьовка у 2018 році став головою так званого парламенту "ДНР"
Володимир Бідьовка у 2018 році став головою так званого парламенту "ДНР". Фото: Миротворець

У 2013 році був одним з організаторів акцій протесту проти видобутку сланцевого газу на Донеччині.

У жовтні 2014 року брав участь у позачергових виборах до Верховної ради від КПУ. Тоді комуністи не пройшли у парламент: Бідьовка повернувся на окуповану РФ територію Донеччини, де вже у листопаді був обраний до "народної ради ДНР".

У 2018 році став головою так званого парламенту "ДНР".

Бідьовка включений до санкційного списку країн ЄС.

Олена Радомська — "секретарка ЦВК ДНР"

Радомська народилась у 1974 році. У 2011 році вона отримала від Ради адвокатів Донецької області свідоцтво про право займатися адвокатською діяльністю, яке було анульоване у грудні 2014 року.

Радомська бере участь в одному з засідань органів окупаційної влади вересень 2016 року
Радомська бере участь в одному з засідань органів окупаційної влади вересень 2016 року. Фото: кадр з відео підконтрольного окупантам ЗМІ

За інформацією Миротворця, з квітня 2015 року обіймала посаду "заступниці міністра юстиції ДНР" та увійшла до складу так званої Центральної виборчої комісії ДНР.

Що відомо

  • На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались псевдореферендуми про приєднання до РФ. Окупаційна влада пропонувала українцям голосувати вдома, на вулиці, на новостворених виборчих дільницях. Разом з так званими членами виборчих комісій до місцевих приходили озброєні люди.
  • Ватажок так званої ДНР Пушилін заявив, що їде до Москви аби завершити всі "юридичні процедури" щодо входження територій Донеччини до складу РФ
  • Рада Федерації, верхня палата парламенту РФ, може розглянути проєкти законів про приєднання окупованих територій України до Росії на засіданні, яке відбудеться 4 жовтня

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок