Російська влада позбавляє своїх громадян права на життя — Зеленський про мобілізацію

Російська влада позбавляє своїх громадян права на життя — Зеленський про мобілізацію

Російська влада позбавляє своїх громадян права на життя — Зеленський про мобілізацію
Genya Savilov, Pool Photo via AP

Попри те, що російське керівництво та військове командування втратило ініціативу, воно масово відправляє мобілізованих росіян на війну проти України, намагаючись відтермінувати кінець чинної влади.

Про це під час відеозвернення 26 вересня заявив президент Володимир Зеленський.

"Попри очевидну безглуздість війни для Росії та втрату окупантами ініціативи, командування російських військових все одно гонить їх на загибель", — зазначив гарант.

За його словами, Кремль не полишає ідею завоювати Донецьку область України.

"Постійні спроби російського наступу на Донеччині напевно увійдуть в історію воєн як одне з найбільш цинічних убивств своїх же солдатів. Коли бачимо це, коли бачимо ці наступи, ще раз переконуємось, що російська мобілізація — це відверте намагання дати командирам на місцях постійний потік "гарматного мʼяса". Іншого сенсу в російській мобілізації просто немає", — наголосив політик.

Зеленський підкреслив, що російські керівники вже відчули, що програють цю війну.

"Вони намагаються просто відтягнути цей момент, забезпечити хоч якусь активність на фронті, поставити хоч когось зі зброєю в руках замість загиблих", — зауважив президент.

Попри це пересічні росіяни в більшості не розуміють злочинних дій Кремля.

"На жаль, російське суспільство поки не усвідомлює усієї жорстокості російської ж влади по відношенню до свого ж народу. Але маємо зробити все, щоб кожен громадянин Росії визнав, що його ж держава позбавляє його найголовнішого – права на життя", — сказав глава держави.

Окрім того, Зеленський повідомив, що 26 вересня провів чергове засідання Ставки.

"Головна увага — оперативній ситуації на передовій. Заслухали Головнокомандувача, командувачів, керівника розвідки, міністра оборони. Обговорили застосування окупантами нових озброєнь, зокрема іранських безпілотників", — розповів він.

За словами президента, керівництво України у постійному робочому режимі працює над забезпеченням ЗСУ зброєю та боєприпасами.

"Всі активні дії українських військових мають бути синхронізовані із застосуванням високоточної зброї. Це один з базових пріоритетів", — наголосив гарант.

Він додав, що особливо гострою ситуація залишається на Донеччині.

"Робимо все, щоб стримати ворожу активність. Саме там зараз наша ціль номер один, оскільки і для окупантів Донбас — все ще ціль номер один", — підсумував Володимир Зеленський.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Станом на ранок 22 вересня у РФ затримано 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.
  • За даними ЗМІ, президент Чечні Рамзан Кадиров 22 вересня заявив, що у республіці не буде виконуватися рішення президента РФ Володимира Путіна про часткову мобілізацію, адже в регіоні "план вже перевиконано".

Читайте також

NASAMS для ЗСУ, "референдуми", масова мобілізація в Росії. 215-й день війни. Онлайн

Росіяни масово телефонують на "гарячу лінію" щодо здачі в полон — ГУР

На початок