Конгрес виділяє Україні 12 мільярдів доларів допомоги — Reuters

Конгрес виділяє Україні 12 мільярдів доларів допомоги — Reuters

Важливо
Конгрес виділяє Україні 12 мільярдів доларів допомоги — Reuters
Фото: Associated Press

Конгрес Сполучених Штатів за результатами перемовин погодив виділення Україні фінансову допомогу у розмірі близько 12 мільярдів доларів.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

"Учасники переговорів щодо законопроєкту про тимчасові витрати в Конгресі США погодилися включити близько 12 мільярдів доларів у нову допомогу Україні у відповідь на запит адміністрації Байдена, повідомило джерело, знайоме з перебігом переговорів", — йдеться у повідомленні.

Співрозмовник агентства розповів, що цей захід також включатиме фінансування переселення афганських біженців.

Раніше цього місяця президент США Джозеф Байден попросив Конгрес надати Україні нову екстрену військову та економічну допомогу у розмірі 11,7 мільярда доларів.

Опівночі 30 вересня Конгрес має ухвалити закон про витрати, який також тимчасово фінансуватиме широкий спектр програм уряду США.

Що відомо

  • Європейський Союз спрямував Україні 1 млрд євро виняткової макрофінансової допомоги. Перший транш у 500 млн євро був зарахований на рахунок НБУ 1 серпня.
  • 6 серпня видання Politico з посиланням на чиновників ЄС повідомило, що Європейська комісія розробила нову пропозицію щодо надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі 8 млрд євро. Вона передбачає надання Києву 8 мільярдів євро у вигляді поєднання грантів та кредитів.
  • 9 вересня міністри фінансів та керівники центробанків країн ЄС погодили виділення фінансової допомоги для України у розмірі 5 мільярдів євро.
  • 13 вересня голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив, що "вже незабаром" Україна зможе отримати вісім мільярдів євро з запропонованого дев'ятимільярдного пакету допомоги від ЄС.
  • 20 вересня Рада Європейського союзу офіційно ухвалила рішення терміново надати Україні додаткову макрофінансову допомогу (МФД) у розмірі 5 мільярдів євро.

Читайте також

NASAMS для ЗСУ, "референдуми", масова мобілізація в Росії. 215-й день війни. Онлайн

На початок