Лікарня в Кропивницькому отримала апарат для пересадки шкіри

Лікарня в Кропивницькому отримала апарат для пересадки шкіри

Лікарня в Кропивницькому отримала апарат для пересадки шкіри
Фото Леоніда Лузана

Лікарня в Кропивницькому отримала апарат для пересадки шкіри, який допоможе лікувати як цивільних, так і поранених військових, розповів лікар-хірург Михайло Алечко.

За словами лікаря, апарат скоротить тривалість операції більше, ніж на пів години. Пацієнт менше перебуватиме під наркозом: "Раніше ми перфорували Робити отвори в якому-небудь матеріалі.шкірні клапті скальпелем. Це займало певний час. У новому апараті є пластина з насічками, на яку кладеться шкіра. Коли її пропускають через цей перфоратор, він створює однакові отвори на однаковій відстані. Це суттєво скорочує час операції. Якщо раніше пацієнтів тримали 12 днів у лікарні, буде до восьми".

Михайло Алечко розповів, що з початком вторгнення Росії в Україну потреба у такому апараті зросла: "Якщо до повномасштабної війни робили 40-50 таких операцій на рік, то за останні пів року тільки я зробив їх більше пів сотні. Здебільшого, вони зараз потрібні бійцям".

Коштує апарат для пересадки шкіри понад 100 тисяч гривень. Гроші на його покупку дав фермер-підприємець з Кіровоградщини. Передала його лікарні громадська рада Кропивницького. З міркувань безпеки, яка саме це лікарня, не називають.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок