Кіровоградщина має майже 200 тестів для виявлення мавпячої віспи

Кіровоградщина має майже 200 тестів для виявлення мавпячої віспи

Кіровоградщина має майже 200 тестів для виявлення мавпячої віспи
Суспільне Кропивницький

Майже сотню тестів для визначення вірусу мавпячої віспи отримала Кіровоградщина. Таку ж кількість одержали місяць тому. Для роботи з цими тестами працівники лабораторії регіонального центру контролю і профілактики хвороб пройшли навчання, розповіла Суспільному головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

Дослідження на виявлення вірусів мавпячої віспи в Кропивницькому робитимуть у лабораторії регіонального центру контролю і профілактики хвороб.

"Персонал лабораторії підготовлений для проведення таких досліджень. Ми провели навчання і також для працівників первинної медико-санітарної ланки щодо правил відбору матеріалу для дослідження на віспу мавп. Для правильного його транспортування і доставки зразків з метою уникнення ризиків передачі цієї інфекції".

За словами Надії Оперчук, у лабораторії результат дослідження на виявлення вірусу мавпячої віспи буде відомий за 4-6 годин.

Кіровоградщина має майже дві сотні тестів для виявлення мавпячої віспи. Медики пройшли навчання
У лабораторії проводять дослідження на виявлення вірусів. Суспільне Кропивницький

Як передається хвороба

Надія Оперчук розповіла, розповсюджена хвороба була у тропічних лісах, але в цьому році зареєстрована в європейському регіоні. "Переважно хворіють гризуни і примати – мавпи. Передається від тварини до людини, якщо люди проводять догляд або контактують з хворими тваринами, або від людини до людини при контакті з хворим пацієнтом, саме з ділянками ураженої шкіри, при обробці такої шкіри медперсонал може заразитись, тому обов’язкове лікування таких хворих у спеціальних госпіталях".

Який перебіг хвороби

Інкубаційний період від 5 до 21 дня. "Спочатку це період інвазії, коли температура, озноб, сильні головні і м’язові болі, а потім на 3-5 день можливо з'являються висипання. Зазвичай спочатку на обличчі, шиї, спускаються по тулубу, до кінцівок. Підтверджено, що у 75% пацієнтів такий висип буде на долонях і ступнях".

В області не фіксували жодного випадку підозри на захворювання мавпячою віспою.

Що відомо

  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі зареєстрували 60320 випадків захворювань мавпячою віспою. У ста двох країнах світу . 23 людей через хворобу померли. 23 липня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах захворювання віспи мавп надзвичайною ситуацією світового масштабу.
  • В Україні підтвердили третій випадок віспи мавп, повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін. Всі пацієнти мають легкий перебіг захворювання. "Нині немає підтвердження, що ці випадки пов'язані між собою. Ризик поширення цього захворювання серед більшої кількості людей — наразі низький".
  • Медична бригада і палати. У Кропивницькому готуються до можливого спалаху мавпячої віспи
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок