На Кіровоградщині працівники екстреної меддопомоги зустрічають кожен евакуаційний потяг. Яку допомогу надають

На Кіровоградщині працівники екстреної меддопомоги зустрічають кожен евакуаційний потяг. Яку допомогу надають

Ексклюзивно
На Кіровоградщині працівники екстреної меддопомоги зустрічають кожен евакуаційний потяг. Яку допомогу надають
Колаж: Суспільне Кропивницький

Обробляють рани після вибухів і обстрілів, обстежують вагітних і немовлят, нормалізують тиск пенсіонерам. Такої першої медичної допомоги потребують переселенці, які приїжджають евакуаційними потягами з регіонів, де тривають бойові дії. Зустрічають кожен поїзд працівники регіонального центру екстреної меддопомоги і медицини катастроф. Суспільне побувало на нічному чергуванні з медиками.

23 вересня о 4:00 працівники центру екстреної меддопомоги і медицини катастроф у місті Новоукраїнка Кіровоградської області розпочали підготовку до виїзду. Виклик отримали на залізничний вокзал – зустрічати евакуйованих з Донецької області. На виклик поїхали два фельдшери і водій. Зі слів водія Миколи Аношкіна, доїхати на виклик мають за десять хвилин.

Фельдшерка Ірина Яворська розповіла, що потяг з евакуйованими зустрічали вперше. Готові до будь-яких випадків, машина обладнана всім необхідним для надання екстреної допомоги: "Є дефібрилятори, електричні відсмоктувачі, екокисень, системи павуків для транспортування травмованих, кардіограф, чотири скрині з медикаментами. Є перев’язувальний матеріал".

З потягу, який привіз евакуйованих з Донецької області, за допомогою до медиків звернулась жінка з Бахмута – плакала, розповіла, що її сина вбили 40 днів тому. Їй виміряли тиск, діагностували нервове потрясіння, дали випити води і заспокійливого, передали психологу, розповів фельдшер Геннадій Бондаренко: "Тиск – в нормі, вона – гіпертонік, свої ліки приймає. Все в нормі, крім стресової ситуації. Психологи з нею займаються".

За словами психологині служби з надзвичайних ситуацій Євгенії Погрібної, серед евакуйованих траплялися люди в стані агресії, в стані істерики: "Сьогодні також спостерігались такі стани. Тому що люди їдуть з тих точок, де тривають активні бойові дії, відбуваються ракетні удари, де люди втрачають своїх рідних".

Цього разу нікого з евакуйованих транспортувати до лікарні не довелось. Так буває не завжди – сказав керівник обласного центру екстреної медичної допомоги Олександр Ярошенко: "Є багато в цих потягах людей, які постраждали, мають поранення. З початку евакуації людей 50-60 ми завезли в лікувальні заклади. Через стресові ситуації трапляються підвищення тиску, гіпертонічні кризи. Був молодий хлопець з палицею, підійшли-запитали – виявилось поранення, 14-сантиметрова рана, не зашита, просто перебинтована. Декілька разів відвозили в лікарні вагітних жінок. Була родина з шістьма дітьми, відвезли їх в геріатричний заклад".

Біля потяга бригади швидкої меддопомоги чергувала годину.

Що відомо

У Новоукраїнку на Кіровоградщині 23 вересня евакуювали понад сотню жителів Донецької області.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок