Затриманий на хабарі нардеп викинув обвинувальний акт з вікна авто

Затриманий на хабарі нардеп викинув обвинувальний акт з вікна авто

Затриманий на хабарі нардеп викинув обвинувальний акт з вікна авто
Фото: НАБУ

У п'ятницю, 23 вересня НАБУ і САП скерували до суду справу стосовно чинного народного депутата України за обвинуваченням в одержанні 558 тис. грн хабаря. Підозрюваний викинув вручений йому обвинувальний акт із вікна своєї автівки.

Відео зі спробою вручення документа опубліковано на сайті НАБУ.

За даними слідства, восени 2021 року представнику приватної компанії натякнули, що постачання медобладнання лікарням у Житомирській області, варто узгодити з одним із народних депутатів України. Нардеп пообіцяв підприємцеві забезпечити перемогу у тендерах із закупівлі обладнання коштом бюджету.

Як повідомили у НАБУ, першим об’єктом такої співпраці стало комунальне підприємство "Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка", яке, згідно з домовленостями між нардепом і представником компанії, закупило медичне обладнання на 40 млн грн.

"У відповідь нардеп натякнув, що його "послуги" — не безоплатні і становлять 30% від сум договорів, укладених із лікарнею. Ця плата йому видалась також своєрідною гарантією можливої майбутньої співпраці", — йдеться у повідомленні.

Після одержання оплати від лікарні за одним із тендерів за систему ультразвукової діагностики, нардеп попросив передати йому 558 тис. грн.

За даними слідства, нардеп планував таку схему обрахунку суми неправомірної вигоди застосовувати і щодо інших договорів у майбутньому, зокрема на постачання МРТ (30% від 37,499 млн грн – 11,25 млн грн) та лапароскопічного набору для хірургічних процедур (30% від 1,19 млн грн – 398,33 тис. грн).

Інформація про матеріали справи вказує на народного депутата від партії "Слуга народу" Сергія Кузьміних.

Що відомо

  • 28 січня під час спільної операції НАБУ, САП та Офіс генерального прокурора затримали одного з чинних народних депутатів під час отримання 558 тисяч гривень хабаря. Повідомляється, що народний депутат сприяв укладенню контрактів між приватними компаніями та лікарнею у Житомирській області.
  • За повідомленням голови фракції "Слуга Народу" Давида Арахамії, затриманим депутатом виявився Сергій Кузьміних, член фракції "Слуга Народу", обраний до парламенту за округом №67 (Житомирська область).
  • 31 січня генеральна прокурорка Україні Ірина Венедиктова повідомила, що підписала підозру народному депутату. 1 лютого стало відомо, що Кузьміних проігнорував три повістки та не з'явився на допит до НАБУ. 3 лютого його оголосили в розшук.
  • 18 липня НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою нардепа Сергія Кузьміних в одержанні ним 558 тисяч гривень хабаря.
На початок