Рідкісні артефакти з середмістя Хмельницького

Рідкісні артефакти з середмістя Хмельницького

Рідкісні артефакти з середмістя Хмельницького
Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому музеї історії міста відкрилась виставка «Проскурів – Плоскирів у 18-19 століттях». Цю експозицію представили до Дня міста Хмельницького. Скільки триватиме виставка та що представлено на експозиції?

Про це Суспільному розповіла директорка музею Галина Барабаш.

До 591-ї річниці до Дня міста в музеї історії міста представлена експозиція «ПРОСКУРІВ-ПЛОСКИРІВ У ХVIII-XIX СТ», говорить директорка музею Галина Барабаш.

«Ми хочемо познайомити наших хмельничан із тими археологічними знахідками археолога Володимира Захар’єва. І ця виставка доповнить наші знання з історії міста», - розповідає директорка музею.

Артефакти археолога та краєзнавця Володимира Захар`єва
Артефакти археолога та краєзнавця Володимира Захар`єва. Фото: Суспільне Хмельницький

На виставці представлені артефакти, які нещодавно виявили археологи, розповідає археолог та краєзнавець Володимир Захар`єв.

«Ми відкриваємо виставку артефактів, які ми виявили в позаминулім році під час копання котловану на вулиці Кам’янецькій 11, точніше скажу, це вулиця Староміська. Вони в цьому році були передані в музей, а тепер музей виставляє для загального огляду», - каже археолог та краєзнавець.

Краєзнавець Володимир Захар’єв розповідає про те, артефакти якого століття були знайдені при розкопках.

Артефакти були виявлені археологами в позаминулому році
Артефакти були виявлені археологами в позаминулому році. Фото: Суспільне Хмельницький

«Ту ділянку, за якою вівся археологічний нагляд вона належала початку 18 століття, а по скільки це повернення Поділля Польщі від турків, то зрозуміло, що вище було 19 і 20 століття. Це все було чітко там видно», - розповідає Володимир Захар’єв.

Окрім археологічних артефактів, на виставці представлені фото та схеми будинків минулих століть міста Проскурова, які надав краєзнавець Леонід Западенко. Він у місті Хмельницькому живе з 1961 року.

На виставці також представлені фото та схеми будинків минулих століть міста Проскурова
На виставці також представлені фото та схеми будинків минулих століть міста Проскурова. Фото: Суспільне Хмельницький

«Десь близько 15 років тому, почав займатися історією міста, на теперішній час в мене є добірка майже 150 років історії, десь з кінця 18 століття», - розповідає Леонід Западенко.

Свої роботи на виставці, Леонід Западенко представляє вчетверте.

«Кілька років тому я познайомився з паном Захар’євим і він запросив мене взяти участь у проєкті «Дух їхнього часу». Я приєднався і сьогодні, ви побачите що з цього сталося», - пояснює краєзнавець.

Регулярно відвідує музей історії міста, хмельницький краєзнавець Дмитро Казанцев.

Виставка діятиме два тижні
Виставка діятиме два тижні. Фото: Суспільне Хмельницький

«Дуже цікава в нас експозиція бо, по-перше, це у нас вперше така археологічна експозиція по Проскурову. Бо Захар’єв таке робить, що ніхто до цього такого не робив», - каже Дмитро Казанцев.

За словами директорки музею, відвідувачі зможуть не лише побачити археологічні артефакти, а й почути історію виникнення Проскурова від наукових співробітників музею.

«Подивитись цю виставку це одне враження, а почути від спеціалістів що це, і як воно пов’язане з життям наших предків, - то це буде вже зовсім інше відчуття і знання», - розповідає Галина Барабаш.

Експозиція діятиме 2 тижні.

Читайте також

  • Таємниці «Рогатої школи», що на Хмельниччині
  • Двадцять серій «Амадоки»: про що розповість новий проєкт Городоцької громади, що на Хмельниччині

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок