В Україні та США презентували марку з зображенням Григорія Сковороди — "Укрпошта"

В Україні та США презентували марку з зображенням Григорія Сковороди — "Укрпошта"

В Україні та США презентували марку з зображенням Григорія Сковороди — "Укрпошта"
. Презентація марки присвяченої 300-літтю Григорія Сковороди, Нью-Йорк. Фото: Ігор Смілянський / Telegram

Марку, присвячену 300-літтю Григорія Сковороди, презентували одночасно в Україні — на місці знищеного музею у Сковородинівці та у США — Нью-Йорку. В Україні марку погасив міністр культури Олександр Ткаченко, а у Нью-Йорку марку презентувала перша леді Олена Зеленська разом з Генконсулом України у Нью-Йорку Олексієм Голубовим та директором "Укрпошти" Ігорем Смілянським. Частину коштів від продажу марки спрямують на відновлення музею мандрівного філософа в Україні, який зруйнувала російська армія.

Про це повідомив генеральний директор АТ "Укрпошта" Ігор Смілянський на своїй сторінці у Telegram.

У Сковородинівці — міністр культури Олександр Ткаченко, разом з Харківською командою "Укрпошти", погасив марку на сходах музею Григорія Сковороди. У Нью-Йорку перша Леді України Олена Зеленська оголосила про старт глобальної ініціативи про відродження зруйнованих пам’яток, розповів Смілянський.

В Україні та США презентували марку з зображенням Григорія Сковороди — "Укрпошта"
Міністр культури Олександр Ткаченко, разом з Харківською командою "Укрпошти", погасив марку на сходах музею Григорія Сковороди. Фото: Олександр Ткаченко / Facеbook

В Україні та США презентували марку з зображенням Григорія Сковороди — "Укрпошта"
Перша леді Олена Зеленська, Генконсул України у Нью-Йорку Олексій Голубов, генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський погасили поштову благодійну марку до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Фото: Олександр Ткаченко / Facеbook

"Для нас була честь доєднатися до цієї важливої справи, тим більш, що марка має благодійний компонент і близько семи мільйонів гривень підуть на поновлення музею Григорія Сковороди. Він колись сказав: "Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати — це наполовину завершити". Ну, я не впевнений, що наполовину завершили, проте точно почали потужно", — заявив директор "Укрпошти".

"Цей випуск марки є благодійним. 15 гривень з продажу кожного поштового блоку, або 7,5 мільйонів гривень, які планує зібрати "Укрпошта", будуть спрямовані на відновлення Національного літературно-меморіального музей ім. Григорія Сковороди", — написав Олександр Ткаченко у Facеbook.

Крім того, українська марка стане частиною колекції одного з найбільших музеїв світу "Smithsonian".

Що відомо

  • 12 квітня Укрпошта ввела в обіг марку, на які зображений український військовий та російський корабель. Марка відсилає до фрази "Русскій воєнний корабль, іді н***й". Це — відповідь українських солдатів з острова Зміїний, яку під час російського вторгнення в Україну 24 лютого отримав окупаційний корабель на пропозицію здатися.
  • 22 квітня "Укрпошта" анонсувала нову поштову марку з "російським кораблем". На новій марці додадали слово "DONE", що є відсиланням до потопленого російського крейсера "Москва".
  • 23 травня "Укрпошта" почала продаж нової марки зі знищеним російським крейсером "Москва".
  • 28 червня Укрпошта ввела в обіг марку "Українська мрія".
  • 9 червня Укрпошта відкрила голосування за ескіз для нової поштової марки "Доброго вечора, ми з України!". 15 червня оголосили переможця. Ним став ескіз під номером 4 – ілюстрація, на якій зображено трактор, що тягне російський танк. 28 липня, "Укрпошта" ввела в обіг четверту поштову марку за період дії воєнного стану "Доброго вечора, ми з України".
  • У вересні "Укрпошта" почала продавати благодійні марки "Пес Патрон".

Читайте також

"Укрпошта" випустить перший маркований конверт воєнного часу

В "Укрпошті" розповіли, куди ідуть кошти від продажу марок

"Укрпошта" почала продавати благодійні марки "Пес Патрон"

На початок