Голова Луганської ОВА озвучив причини проведення референдуму на окупованих територіях України

Голова Луганської ОВА озвучив причини проведення референдуму на окупованих територіях України

Голова Луганської ОВА озвучив причини проведення референдуму на окупованих територіях України
Проведення референдуму в ОРДО 23 вересня. Фото: окупаційна адміністрація Донецька

Так званий "референдум" на окупованій Луганщині росіяни проводять пропорційно з успіхами ЗСУ. Про це Суспільному повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

"Тимчасова влада Московії розуміє, що вони втрачають захоплені території України і для того, що хоч якось їх зафіксувати, вони спустили згори наказ всім гауляйтерам у всіх окупованих областях швидко провести референдум. І за трохи більше півріччя російська армія втратила більш як 150 тисяч солдатів, з них понад 50 тисяч — це незворотні втрати, це землі, й більш ніж 100 тисяч солдатів, які ніколи не повернуться не те, що до лав армії, а й до нормального життя, тому що в них важкі поранення", — сказав Гайдай.

Він додав, що ніхто не знає, як проходитиме "референдум". Також за інформацією Гайдая, міста Луганщини окупанти закривають, щоб жителі не мали змоги виїхати на час проведення "референдуму", таксистів примушують розвозити так звані "виборчі комісії".

"Ходять по будинках та квартирах. Є відео, як вони пропонують людям голосувати. Якщо не відкривають двері, а комісія знає, що там хтось є, можуть вибивати двері. Люди, які проголосували проти приєднання регіону до Росії, їх записують в окремий блокнот. Тобто це фейковий "референдум", де під примусом людей змушують щось робити", — наголосив голова ОВА.

За його словами, результати "референдуму" можна передбачити. "Ні Україна, ні весь світ не визнає результати цього "референдуму". Скоріш за все, цифра людей, які взяли участь у голосуванні, та їхній позитивний результат, відповідатиме більше ніж 80 %. У них проблеми з мобілізацією, тому вони оголосять найближчим часом, що Україна напала на Росію", — заявив Гайдай.

Що відомо

  • На окупованій Луганщині росіяни готуються до зйомок сюжетів про проведення "референдуму"
  • На окупованих територіях Луганщини окупанти мобілізують всіх чоловіків. Росіяни окопуються та підтягують резерви з боку Сватового та Троїцького.
  • У Старобільську на Луганщині окупанти заборонили населенню залишати місто у період проведення "референдуму"
  • До голосування на референдумі на окупованій Луганщині допускатимуться виборці не тільки по пред’явленню паспорта так званої "ЛНР", паспорта громадянина України, а й тимчасового посвідчення, виданого у зв’язку зі втратою документів.
  • Окупаційна влада Донеччини та Луганщини заявила, що готова провести так звані референдуми про приєднання до РФ вже 23 — 27 вересня.
  • Звернення ватажків "ДНР" та "ЛНР" до Кремля про негайне проведення "референдумів" про приєднання цих окупованих територій України до РФ свідчить про паніку маріонеткових режимів на тлі контрнаступу ЗСУ
  • Псевдореферендум у новоокупованих районах Луганщини потрібен російським окупантам лише для оголошення загальної мобілізації в Росії. Таку думку висловив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
  • У "ДНР" та "ЛНР" хочуть негайно провести псевдореферендум про приєднання до Росії. З такими зверненням 19 вересня виступили "члени громадських палат" обох "республік".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок