Контрнаступ ЗСУ викликає паніку у маріонеткових "ЛДНР" — ISW

Контрнаступ ЗСУ викликає паніку у маріонеткових "ЛДНР" — ISW

Контрнаступ ЗСУ викликає паніку у маріонеткових "ЛДНР" — ISW
Українські військовослужбовців їдуть на танку, Донецька область, 20 липня 2022 р. Фото: AP/Nariman El-Mofty

Звернення ватажків "ДНР" та "ЛНР" до Кремля про негайне проведення "референдумів" про приєднання цих окупованих територій України до РФ свідчить про паніку маріонеткових режимів на тлі контрнаступу ЗСУ.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.

"Термінове обговорення 19 вересня серед російських ставлеників щодо необхідності негайної анексії Росією Луганської та Донецької областей (значна частина останньої не перебуває під контролем Росії – ред.) свідчить про те, що контрнаступ України викликає паніку у ворога, зокрема й в осіб, які приймають рішення в Кремлі", — йдеться у звіті.

В ISW зазначили, що "законодавчі органи" ставлеників Росії в окупованій Україні так званих Донецької та Луганської народних республік ("ДНР" і "ЛНР") закликали своє керівництво "негайно" провести "референдум" про визнання "Л/ДНР" суб’єктами РФ. Російські пропагандисти тут же заговорили про "кримський сценарій".

Одна з них Маргарита Симоньян написала, що, визнавши окуповані українські землі своєю територією, Росія могла б легше загрожувати НАТО ударами у відповідь за українські контратаки, "з усякого погляду розв'язавши Росії руки".

За словами аналітиків ISW, такий підхід не є послідовним.

"Російські війська не контролюють всю Донецьку та Луганську області. Таким чином, приєднання територій, на які претендують "ЛДНР", призведе до того, що Росія анексує області, які, за визначенням Кремля, будуть частково "окуповані" законною українською владою та ЗСУ які наступають", — наголосили в Інституті.

Аналітики також зазначають, що удари ЗСУ по анексованому Росією Криму ясно демонструють, що українські удари по незаконно анексованій території Росії "не викликають автоматичної відплати з боку Росії проти НАТО, як Симоньян хоче переконати своїх читачів".

"Часткова анексія на даному етапі також поставить Кремль у дивне становище, вимагаючи, щоб українські війська не окупували "російську" територію, і принизливе становище, коли він не може забезпечити виконання цієї вимоги. Залишається дуже незрозумілим, чи готовий президент Росії Володимир Путін поставити себе в таку безвихідь заради сумнівної вигоди, оскільки йому легше загрожуватиме НАТО чи Україні ескалацією, яку він навряд чи проведе на даному етапі", — йдеться у звіті.

В інституті припускають, що у російського керівництва бракує способів зупинити українські сили, які просуваються через річку Оскіл у Луганській області.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Зеленський провів засідання Ставки, чотири країни ЄС обмежили в'їзд росіянам. 209-й день війни. Онлайн

На початок