Американські некомерційні організації видали грантів на суму $180 тисяч для підтримки українських митців

Американські некомерційні організації видали грантів на суму $180 тисяч для підтримки українських митців

Американські некомерційні організації видали грантів на суму $180 тисяч для підтримки українських митців
Фото: interaffairs

Американські некомерційні організації підтримали різними грантами понад 130 українських митців, які постраждали від повномасштабного вторгнення Росії. Зокрема PEN America’s Artists at Risk Connection за кошти фондів Франкенталера та Ворхола надав допомоги на суму понад 180 тисяч доларів. Про це 23 вересня повідомляє видання The Art Newspaper.

"Війна в Україні почалася після багатьох інших криз, і ми виявили, що просто не вистачає грантів на надзвичайні ситуації, — зазначила директорка програми ARC PEN America Джулі Требо. — Надання митцям можливості виживати та продовжувати творчу діяльність – це також сприяє розвитку українського мистецтва та культури та запобігає її викорінення Росією".

У нью-йоркському Карнеґі-холі проведуть концерт до 100-річчя премʼєри українського "Щедрика"

Гранти допомагають митцям покривати витрати, починаючи від необхідного медичного обслуговування, підтримку основних потреб, таких як житло та їжа, а також окремі гранти "на стійкість", призначені для допомоги митцям у продовженні творчої діяльності.

"Це важлива частина нашої роботи, яка насправді полягає в тому, щоб допомогти митцям виконувати роботу, яку вони роблять, а також надати їм безпосередню допомогу протистояти війні, — каже Требо. — Багато художників, яким ми допомогли, перебувають на окупованих територіях і працюють у Криму чи на Донбасі, інші перебувають у зонах бойових дій, а деякі художники втекли з країни разом із сім’ями та потребують грантів, щоб і далі працювати над своїми проєктами".

BBC покаже український фільм у праймтайм — уперше в історії британського телебачення

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок