ЄС не продовжив частину санкцій проти Януковича та його сина

ЄС не продовжив частину санкцій проти Януковича та його сина

ЄС не продовжив частину санкцій проти Януковича та його сина
Віктор Янукович. Фото: УНІАН

Європейський Союз не продовжив частину економічних санкцій, запроваджених проти президента-втікача Віктора Януковича, його сина Олександра, а також колишнього генпрокурора Віктора Пшонки та його сина Артема.

Відповідні дані оприлюднені на офіційному сайті ЄС.

"На підставі перевірки Радою запису щодо чотирьох осіб, щодо яких термін застосування обмежувальних заходів закінчився 6 вересня 2022 року, та інформації щодо їхніх прав на захист та права на ефективний судовий захист, мають бути виключені з Додатку I. до Регламенту (ЄС) № 208/2014", — зазначається у повідомленні.

Відтак санкції щодо Віктора Януковича, Олександра Януковича, Віктора Пшонки та Артема Пшонки, які Європейський Союз запровадив 5 березня 2014 року за розтрату державних коштів України чи зловживання службовим становищем, втрачають свою чинність. Вони стосувались обмеження доступу чотирьох колишніх українських політиків до їхніх активів у Європі.

Натомість раніше повідомлялося, що 4 серпня Рада Європейського Союзу ухвалила рішення запровадити нові санкції проти Віктора Януковича та його сина Олександра через посягання з їхнього боку на територіальну цілісність України. У випадку Олександра Януковича підставою для санкцій стало також проведення угод із бойовиками у Луганській та Донецькій областях України.

Що відомо

  • 1 червня суд дозволив слідчим ДБР провести спеціальне розслідування щодо Віктора Януковича. Його підозрюють у підбуренні військовослужбовців Управління держохорони України до дезертирства.
  • Також Печерський районний суд Києва надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно експрезидента України Віктора Януковича за обставинами вчинення ним державної зради внаслідок підписання "Харківських угод" з Росією.
  • 31 травня стало відомо, що ДБР дозволили провести спецрозслідування щодо експрем’єра Азарова через "Харківські угоди".
  • 6 липня Віктор Янукович, який утік до Росії взимку 2014 року після Революції Гідності, звернувся до українців. Він розкритикував нову владу, а також назвав варіант закінчення війни "шляхом взаємних поступок".

Читайте також

"Харківські угоди" наблизили окупацію Криму?

Чому Україна не визнає припинення Харківських угод. Пояснює МЗС

Янукович нагадав про себе і попередив Україну про "загрозу злиття" з Польщею

Ексміністрам часів Януковича оголосили підозри в держзраді через "Харківські угоди" — ДБР

На початок