Суд дозволив слідчим Державного бюро розслідувань (ДБР) провести спеціальне розслідування щодо колишнього президента України Віктора Януковича, який підозрюється у підбуренні військовослужбовців Управління держохорони України до дезертирства.
Про це повідомляє пресслужба ДБР.
Зазначається, що 24 лютого 2014 року колишній президент України, тікаючи від кримінальної відповідальності за злочини відносно учасників акцій протесту, схилив заступника начальника Управління державної охорони України – начальника Служби безпеки Президента України до дезертирства.
Як наслідок, начальник охорони Януковича не повернувся до місця служби зі службового відрядження з території Автономної Республіки Крим. Натомість разом з підозрюваним виїхав за межі України до Російської Федерації.
Водночас відомо, що "евакуації" експрезидента з околиці села Урзуф Мангушського району Донецької області допомагали співробітники силових відомств РФ.
На сьогодні у кримінальному проваджені підозрюються 4 особи. Крім Януковича, який безпосередньо керував незаконним переправленням осіб через державний кордон, також підозри повідомлені співробітникам Управління державної охорони України та цивільній особі.
Що відомо
- Віктор Янукович залишив Україну взимку 2014 року після Революції Гідності. У січні 2019 року в Україні його заочно засудили до 13 років ув’язнення. Януковича визнали винним у державній зраді, а також у пособництві у веденні агресивної війни.
- Касаційний адміністративний суд Верховного Суду 6 грудня ухвалив залишити без змін вирок у справі Віктора Януковича за звинуваченнями у державній зраді та пособництві у веденні агресивної війни.
- Печерський районний суд Києва 23 травня дозволив узяти під варту експрезидента Віктора Януковича у справі про підписання так званих Харківських угод 2010 року.
- 31 травня стало відомо, що ДБР дозволили провести спецрозслідування щодо Азарова через "Харківські угоди".
- 21 квітня 2010 року у Харкові тодішній президент України Віктор Янукович та президент Росії Дмитро Медведєвим підписали Угоду з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
- Згідно з документом, термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі подовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на п'ять років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення, та встановлена орендна плата. В обмін Росія погодилася на здешевлення для України російського газу шляхом застосування знижки у вигляді анулювання митних зборів.
Читайте також
Янукович нагадав про себе і попередив Україну про "загрозу злиття" з Польщею
ДБР арештувало понад 200 мільйонів гривень екснардепа, наближеного до Януковича
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!