Зеленський вручив орден гендиру підприємства-виробника Bayraktar

Зеленський вручив орден гендиру підприємства-виробника Bayraktar

Зеленський вручив орден гендиру підприємства-виробника Bayraktar
. Джерело: ОП

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з генеральним директором турецької компанії "Байкар" Халуком Байрактаром, повідомили в Офісі президента.

У розмові президент та гендиректор Байрактар приділили увагу подальшій співпраці для посилення обороноздатності армії України. Також вони обговорили деталі будівництва заводу "Байкар" в Україні та виробництво нової продукції з використанням українських деталей.

Володимир Зеленський вручив Халуку Байрактару орден "За заслуги" І ступеня та високо оцінив внесок його компанії "Байкар" у збільшення потужності ЗСУ.

"Кожен в Україні знає, що таке "Байрактар", знає вашу компанію. Дякую вам, дякую Президенту Ердогану за вашу підтримку й підтримку громадян Туреччини в цій війні з російською агресією", – сказав Зеленський.

Що відомо

  • 19 липня прем‘єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна готує угоду з Туреччиною, яка дозволить будівництво заводу безпілотників Bayraktar.
  • У серпні 2022 року стало відомо, що турецька компанія Baykar Makina, що виробляє безпілотні літальні апарати, в тому числі ударний Bayraktar TB2, вже зареєструвалась в Україні та придбала ділянку для будівництва заводу.
  • Фонд "Повернись живим" і турецька компанія Baykar Makina офіційно оголосили про співпрацю. 3 серпня директори організацій Халук Байрактар і Тарас Чмут підписали у Стамбулі меморандум про подальше партнерство.
  • Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що президент РФ Володимир Путін виявив зацікавлення у закупівлі продукції компанії Baykar Makina. Він додав, що аналогічну пропозицію зробили також Об’єднані Арабські Емірати. Президент управління оборонної промисловості Туреччини Ісмаїл Демір заявив, що Туреччина наразі не розглядає пропозицію російського президента Володимира Путіна щодо спільного з РФ виробництва безпілотників Bayraktar TB2 або інших БПЛА.
На початок