Україна готує угоду з Туреччиною, яка дозволить будівництво заводу безпілотників Bayraktar — прем'єр-міністр

Україна готує угоду з Туреччиною, яка дозволить будівництво заводу безпілотників Bayraktar — прем'єр-міністр

Україна готує угоду з Туреччиною, яка дозволить будівництво заводу безпілотників Bayraktar — прем'єр-міністр
. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Фото: Урядовий портал

Кабінет Міністрів України підготував та направив до Парламенту законопроєкт про ратифікацію угоди між Україною і Туреччиною, яка має на меті співпрацю країн у низці сфер. Якщо угоду між країнами буде підписано, це відкриє шлях для будівництва заводу турецьких безпілотників BayraktarBayraktar TB2 — турецький ударний оперативно-тактичний середньовисотний безпілотний літальний апарат з великою тривалістю польоту на території України.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 19 липня.

"Сьогодні Уряд направить до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію угоди між Україною і Туреччиною щодо співробітництва у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях. Серед іншого, це дозволить побудувати в Україні завод із виробництва та обслуговування славнозвісних безпілотників Bayraktar", — зазначив прем'єр.

Крім того, Шмигаль подякував Європейському Союзу за рішення про виділення п’ятого траншу на 500 млн євро для забезпечення України необхідною зброєю.

Він також повідомив, що 19 липня уряд затвердив залучення чергового гранту від Сполучених Штатів Америки в розмірі 4,5 млрд доларів.

"Ці кошти надійдуть через Цільовий фонд, створений Світовим банком. Ми вдячні Сполученим Штатам та всім нашим партнерам за постійну фінансову підтримку", — підсумував прем'єр.

Що відомо

  • Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надасть Україні додаткові 1,7 мільярда доларів для фінансування українського бюджету. Ці кошти, зокрема, спрямують на виплати працівникам медичної галузі.
  • Президент США Джозеф Байден 9 липня підписав 15-й пакет допомоги Україні у сфері безпеки на понад на 400 мільйонів доларів. У нього увійде високоточне озброєння великої дальності — 4 американські РСЗВ HIMARS, а також снаряди для артилерії.
  • 26 червня стало відомо, що Британія готова надати Україні ще 525 мільйонів доларів (що дорівнює понад мільярду гривень), як гарантії для кредитування Світового банку.
  • Рада Європейського Союзу 24 травня погодила черговий транш безпекової допомоги Україні через Європейський інструмент миру (EPF) у розмірі 500 мільйонів євро. Загальна безпекова допомога ЄС із початку повномасштабного вторгнення Росії, таким чином, зросла до двох мільярдів євро.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок