Фонд "Повернись живим" розпочав співпрацю з виробником "Байрактарів"

Фонд "Повернись живим" розпочав співпрацю з виробником "Байрактарів"

Фонд "Повернись живим" розпочав співпрацю з виробником "Байрактарів"
. Халук Байрактар і Тарас Чмут підписують у Стамбулі меморандум про подальше партнерство, 3 серпня 2022, фото: Фонд "Повернись живим"

Фонд "Повернись живим" і турецька компанія Baykar Makina, яка виробляє низку ударних БПЛА, в тому числі Bayaraktar TB2, офіційно оголосили про співпрацю.

Як повідомляється на сторінці фонду, 3 серпня директори організацій Халук Байрактар і Тарас Чмут підписали у Стамбулі меморандум про подальше партнерство.

"Повернись живим" виходить на новий системний рівень роботи із міжнародними партнерами. Як інституція, ми усвідомлюємо, що російсько-українська війна, на жаль, не закінчиться завтра, й тому націлені на послідовну "роботу в довгу", — зазначив директор Фонду Тарас Чмут.

Відтак "Повернись живим" долучиться до озброєння України.

"Віднині не лише держава є гравцем на міжнародному рівні озброєння країни, але й такі фонди як наш. І ми готові до цього долучатися та надавати плече підтримки державі, в тому числі виробами військового призначення", — пояснив керівник Тарас Чмут.

Халук Байрактар, директор компанії Baykar запевнив, що компанія допоможе зміцнити обороноздатність України.

"Нам є що одне одному дати в цій співпраці ми впевнені в тому, що спільними зусиллями ми вийдемо на нові горизонти в першу чергу демонстрації людяності та перемоги України", — наголосив він.

У фонді нагадали, що 26 липня він оголосив про купівлю та передачу українським військовим безпілотного авіаційного комплексу Bayraktar TB2, загальною вартістю 16 502 450 доларів США.

"Цей проєкт став наймасштабнішим в історії "Повернись живим" і прецедентом для української благодійності: до того жоден фонд, що займається допомогою війську, не закуповував ударні безпілотники. Щоб угода стала можливою, березні 2022 року фонд отримав дозвіл на імпорт товарів військового призначення", — зауважили в організації.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 25 травня литовський телеведучий Андрюс Тапінас ініціював збір коштів на безпілотник "Байрактар". Планувалося, що кампанія зі збору 5 млн євро триватиме три тижні, втім литовці зібрали всю суму за три дні.
  • На початку червня турецька компанія заявила, що дарує Литві "Байрактар" для ЗСУ, на який литовці збирали всією країною 5 мільйонів євро. 6 липня турецький безпілотник Bayraktar TB2, гроші на який зібрали в Литві, відправили в Україну. Подарований Литвою безпілотник отримав назву "Яструб" (Vanagas).
  • 22 червня телеведучий, волонтер Сергій Притула та блогер Ігор Лачен організували збір коштів на "народний байрактар". 23 червня Притула повідомив, що за добу українці зібрали гроші на два "Байрактари". Уже 24 червня українці зібрали гроші на чотири "Байрактари" для ЗСУ.
  • 27 червня компанія Baykar повідомила, що надасть Україні безкоштовно три безпілотники.
  • 29 червня польський журналіст Славомір Сєраковський оголосив збір коштів на придбання ударного безпілотника "Байрактар" ​​для України. Необхідну суму організатори планували зібрати за 30 днів.
  • Станом на 24 липня у Польщі зібрали усю суму на Bayraktar для України — 22,5 млн злотих (близько 5 млн дол.). Понад 200 тисяч людей переказали гроші через платформу Zrzutka.pl.
  • Турецька компанія Baykar Makina подарує Україні "польський" Bayraktar, а зібрані у Польщі кошти на безпілотник передадуть на гуманітарні проєкти в Україні.
  • Услід за Литвою, Польщею та Норвегією, Канада також почала збирати пожертви для покупки турецького ударного оперативно-тактичного безпілотного літального апарата з великою тривалістю польоту Bayraktar для Збройних сил України.

Читайте також

"Народний Байрактар": куди підуть заощаджені кошти

"У тебе є 3 тижні зібрати 5 млн євро" — литовський журналіст про те, як знайшов гроші на "Байрактар" для України

Дрони, меддопомога та боєприпаси. На що пішли гроші для "Байрактарів" від Литви

Туреччина "захоплюється" бажанням українців зібрати кошти на "Байрактари" для ЗСУ — посол

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок