Перейти до основного змісту
Протирадіолокаційні ракети, снаряди для HIMARS та міни: що включатиме новий пакет допомоги США

Протирадіолокаційні ракети, снаряди для HIMARS та міни: що включатиме новий пакет допомоги США

Протирадіолокаційні ракети, снаряди для HIMARS та міни: що включатиме новий пакет допомоги США
. РСЗВ M142 HIMARS / Фото: defence-ua.com

До нового пакета військової допомоги Україні на суму у 675 мільйонів доларів, анонсованого Міністерством оборони США, увійдуть додаткові боєприпаси для РСЗВ HIMARS, високошвидкісні протирадіолокаційні ракети HARM, дистанційні протитанкові міни RAAM, а також бронетехніка, набої та снаряди.

Про це 8 вересня повідомляється на сайті Пентагону.

"Сьогодні Міністерство оборони оголошує про санкціонування президентом допомоги у сфері безпеки на суму до 675 мільйонів доларів для задоволення критично важливих потреб України у сфері безпеки та оборони", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають у Пентагоні, починаючи із серпня 2021 року США удвадцяте надають Україні зброю зі своїх запасів. Цього разу до пакета увійдуть:

  • додаткові боєприпаси для високомобільних реактивних артилерійських систем (HIMARS);
  • чотири 105-міліметрові гаубиці та 36 000 105-мм артилерійських снарядів;
  • додаткові високошвидкісні протирадіолокаційні ракети (HARM);
  • 100 броньованих високомобільних багатоцільових колісних машин (HMMWV);
  • 1,5 мільйона набоїв до стрілецької зброї;
  • понад 5000 протитанкових систем;
  • 1000 155-міліметрових пострілів дистанційних протитанкових мін (RAAM);
  • додаткові гранатомети та стрілецька зброя;
  • 50 броньованих медичних автомобілів;
  • прилади нічного бачення та інше польове обладнання.

Крім того, Державний департамент повідомив Конгрес США про наш намір надати 2 мільярди доларів у вигляді довгострокових інвестицій в іноземне військове фінансування. 1 мільярд доларів призначатиметься для зміцнення безпеки України, а ще 1 мільярд — для 18 регіональних держав-сусідів України.

"Загалом із січня 2021 року Сполучені Штати виділили Україні близько 15,2 мільярда доларів допомоги у сфері безпеки. З 2014 року Сполучені Штати виділили Україні понад 17,2 мільярда доларів США як допомогу у забезпеченні безпеки та понад 14,5 мільярда доларів США з початку неспровокованого та жорстокого вторгнення Росії 24 лютого", — зазначили в Пентагоні.

Сполучені Штати запевнили, що й надалі задовольнятимуть потреби України на полі бою, задля чого продовжуватимуть співпрацю зі своїми союзниками та партнерами.

Що відомо

  • Зранку 8 вересня на американській військовій авіабазі "Рамштайн" у Німеччині розпочалася п’ята зустріч із питань оборонної підтримки України. У ній беруть участь міністри оборони і високопоставлені військові близько 50 країн.
  • Міністр оборони США Ллойд Остін на відкритті зустрічі повідомив, що Україна отримає ще 675 мільйонів доларів допомоги від США.
  • Перша зустріч міністрів оборони на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася 26 квітня. Метою зустрічі було узгодження військової допомоги для України у протистоянні з Росією. За її результатами було домовлено утворити постійну Контактну групу на підтримку України, яка збиратиметься кожного місяця.
  • За підсумками другої зустрічі Контактної групи з питань оборони України, яка відбулася 23 травня, близько 20 країн погодилися надати додаткову безпекову допомогу Україні. Зокрема, Данія зголосилась передати Україні протикорабельні ракети Harpoon для захисту її берегів, а Чехія — гелікоптери вогневої підтримки, танки і ракетні системи.
  • В штаб-квартирі НАТО в Брюсселі пройшло засідання контактної групи з оборони України "Рамштайн-3". Міністри оборони понад 50 країн обговорили збільшення постачання зброї в Україну, а також заявки Швеції та Фінляндії на вступ до трансатлантичного військового альянсу.
  • 20 липня також відбулася четверта зустріч Ukraine Defense Contact Group, так званий "Рамштайн-4", де Україна та її західні партнери домовились про подальшу співпрацю, протидію російській агресії, постачання озброєнь та підготовку українських бійців.

Читайте також

"Без обговорення танків та авіації не обійдеться": Чалий про "Рамштайн-5"

Нова далекобійна зброя ЗСУ вже застосовується на Ізюмщині — Арестович

Пентагон готується до довгострокової підтримки армії України — CNN

Ракети Hellfire та прилади нічного бачення: Норвегія підготувала військову допомогу для України

Топ дня

Вибір редакції

На початок