Україна отримає ще 675 мільйонів доларів безпекової допомоги від США — Остін

Україна отримає ще 675 мільйонів доларів безпекової допомоги від США — Остін

Україна отримає ще 675 мільйонів доларів безпекової допомоги від США — Остін
Міністр оборони США Ллойд Остін під час засідання Консультативної групи з безпеки України на авіабазі Рамштайн, Німеччина, 26 квітня 2022 року. Фото: АР

Україна отримає ще 675 мільйонів доларів допомоги від США. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін на відкритті п'ятої зустрічі у форматі "Рамштайн" у Німеччині.

“За кілька тижнів після останньої зустрічі Сполучені Штати виділили ще 6,3 мільярда доларів на безпекову допомогу Україні. А вчора (7 вересня — ред.) президент схвалив черговий транш допомоги США Україні в розмірі до 675 мільйонів доларів”, — сказав Остін.

Останній пакет включає в себе 105-мм гаубиці, артилерійські боєприпаси, ракети HARM, Humvees, броньовані машини швидкої допомоги та системи штучного інтелекту, стрілецьку зброю, розповів очільник Пентагону.

“Сьогодні Сполучені Штати поставили 126 гаубиць Україні. І разом із країнами світу ми збільшили кількість гаубиць для захисників України більш ніж у 18 разів”, — сказав у своєму виступі Остін.

За його словами, після першої зустрічі контактної групи Сполучені Штати, союзники та партнери поставили загалом 26 реактивних артилерійських систем великої дальності.

За словами міністра оборони США, після останньої зустрічі в липні багато союзників і партнерів виступили з новими важливими поставками передових радарів, танків і бронетранспортерів. Велика Британія надіслала другий транш пускових установок РСЗВ М270 і боєприпасів, і це демонструє британську допомогу Україні на загальну суму 2,3 мільярда фунтів.

Зранку 8 вересня на американській військовій авіабазі “Рамштайн” у Німеччині розпочалася чергова зустріч із питань оборонної підтримки України. У ній беруть участь міністри оборони і високопоставлені військові близько 50 країн.

Що відомо

  • Перша зустріч міністрів оборони на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася 26 квітня. Метою зустрічі було узгодження військової допомоги для України у протистоянні з Росією. За її результатами було домовлено утворити постійну Контактну групу на підтримку України, яка збиратиметься кожного місяця.
  • За підсумками другої зустрічі Контактної групи з питань оборони України, яка відбулася 23 травня, близько 20 країн погодилися надати додаткову безпекову допомогу Україні. Зокрема, Данія зголосилась передати Україні протикорабельні ракети Harpoon для захисту її берегів, а Чехія — гелікоптери вогневої підтримки, танки і ракетні системи.
  • В штаб-квартирі НАТО в Брюсселі пройшло засідання контактної групи з оборони України "Рамштайн-3". Міністри оборони понад 50 країн обговорили збільшення постачання зброї в Україну, а також заявки Швеції та Фінляндії на вступ до трансатлантичного військового альянсу.
  • 20 липня також відбулася четверта зустріч Ukraine Defense Contact Group, так званий "Рамштайн-4", де Україна та її західні партнери домовились про подальшу співпрацю, протидію російській агресії, постачання озброєнь та підготовку українських бійців.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Пентагон готується до довгострокової підтримки армії України — CNN

На початок