Пентагон готується до довгострокової підтримки армії України — CNN

Пентагон готується до довгострокової підтримки армії України — CNN

Пентагон готується до довгострокової підтримки армії України — CNN
Ракетні системи HIMARS на сході Україні, фото: Getty images

Пентагон готує докладний аналіз для Збройних сил України, а також готовить план підтримки української армії у середньостроковій та довгостроковій перспективі, зокрема після закінчення війни з Росією.

Про це повідомляє CNN із посиланням на трьох представників Міністерства оборони США.

За даними видання, цю роботу очолює голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі. Її проведення мають забезпечити мільярди доларів військової допомоги, яку США надали Україні після початку вторгнення Росії.

Один зі співрозмовників CNN зауважив, що робота поки що перебуває на ранній стадії. Він додав, що крім поточного конфлікту, який, як очікується, буде тривалим, США розраховують надавати підтримку щонайменше найближчі п'ять років після закінчення війни.

"Що ми хотіли б уявити про Україну, якою буде їхня майбутня сила, скажімо, якщо вони хочуть бути маневровими силами й прагнуть мати оборонні можливості, а також наступальні можливості, що здається логічним?", — зауважив чиновник.

Аналіз проводиться спільно з українською стороною, і, якщо його схвалить президент Джозеф Байден, він може забезпечити багаторічні продажі зброї та створення довгострокової програми військової підготовки США. Звіт буде представлений Києву як оцінка, але в ньому буде міститись чітка дорожня карта, яка показуватиме, як, на думку США, Україні слід розвивати свої Збройні сили.

У Пентагоні планують завершити аналіз протягом одного-двох наступних місяців. При цьому думка України матиме у ньому вирішальне значення.

Читайте також

Гроші, зброя, вступ в ЄС: Шмигаль розповів про результати візиту до Європи

Іспанія готова передати Україні зенітно-ракетні комплекси і танки "Leopard" — ЗМІ

Іспанія передала Україні артилерійські боєприпаси та зимову форму

Литва відправила в Україну 105-мм гаубиці

На початок