"Без обговорення танків та авіації не обійдеться": Чалий про "Рамштайн-5"

"Без обговорення танків та авіації не обійдеться": Чалий про "Рамштайн-5"

"Без обговорення танків та авіації не обійдеться": Чалий про "Рамштайн-5"
ФОТО: Валерій Чалий / Facebook

Посол України у США у 2015-2019 роках Валерій Чалий вважає, що перемоги ЗСУ на фронті дають можливість сподіватися, що на п'ятій зустрічі у форматі "Рамштайн" у Німеччині учасники обговорять надання Україні далекобійної зброї, танків та авіації. Про це він сказав в етері Суспільного.

Чалий зазначив, що переконував партнерів, зокрема й у США, що Україні треба постачати винищувачі, танки, ATACMS, іншу далекобійну зброю відразу, а не поступово. Однак у партнерів підхід інший.

"Але зараз ситуація уже набагато краща. І "Рамштайн" сьогодні буде обговорювати не тільки короткострокові заходи, але й середньострокові і перспективні. Звісно, без обговорення танків та авіації там не обійдеться. Але не думаю, що ми почуємо це зразу. Проте це той переломний момент, коли перемоги ЗСУ на фронті дають можливість сподіватися, принаймні, на розуміння потреб зброї більш дальньої дії, не тільки в тилах оперативних, але до 300-500 км, відстані дозволені по всіх наших договорах", — сказав він.

Зранку 8 вересня на американській військовій авіабазі “Рамштайн” у Німеччині розпочалася чергова зустріч із питань оборонної підтримки України. У ній беруть участь міністри оборони і високопоставлені військові близько 50 країн.

Міністр оборони США Ллойд Остін на відкритті "Рамштайну" заявив, що Україна отримає ще 675 мільйонів доларів допомоги від США.

Що відомо

  • Перша зустріч міністрів оборони на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася 26 квітня. Метою зустрічі було узгодження військової допомоги для України у протистоянні з Росією. За її результатами було домовлено утворити постійну Контактну групу на підтримку України, яка збиратиметься кожного місяця.
  • За підсумками другої зустрічі Контактної групи з питань оборони України, яка відбулася 23 травня, близько 20 країн погодилися надати додаткову безпекову допомогу Україні. Зокрема, Данія зголосилась передати Україні протикорабельні ракети Harpoon для захисту її берегів, а Чехія — гелікоптери вогневої підтримки, танки і ракетні системи.
  • В штаб-квартирі НАТО в Брюсселі пройшло засідання контактної групи з оборони України "Рамштайн-3". Міністри оборони понад 50 країн обговорили збільшення постачання зброї в Україну, а також заявки Швеції та Фінляндії на вступ до трансатлантичного військового альянсу.
  • 20 липня також відбулася четверта зустріч Ukraine Defense Contact Group, так званий "Рамштайн-4", де Україна та її західні партнери домовились про подальшу співпрацю, протидію російській агресії, постачання озброєнь та підготовку українських бійців.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Пентагон готується до довгострокової підтримки армії України — CNN

Байден обговорить з союзниками подальшу підтримку України

Вторгнення Росії в Україну, день 197. Текстовий онлайн

На початок