Трасс обіцяє заморозити на два роки ціни на електроенергію для британських господарств

Трасс обіцяє заморозити на два роки ціни на електроенергію для британських господарств

Трасс обіцяє заморозити на два роки ціни на електроенергію для британських господарств
Глава МЗС Великої Британії Ліз Трасс виступає під час запуску своєї передвиборчої кампанії на посаду лідера Консервативної партії та прем’єр-міністра країни, Лондон, четвер, 14 липня 2022 року. AP Photo/Frank Augstein

Прем'єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс під час виступу в парламенті озвучила плани роботи новоствореного уряду щодо подолання енергетичної кризи, яка нависла над ЄС та Сполученим Королівством через вторгнення Росії в Україну.

Виступ Ліз Трасс у британському парламенті транслював The Telegraph.

Уряд негайно починає запроваджувати нову гарантію ціни на енергію для впевненості громадян щодо рахунків за електроенергію. Ця гарантія включає тимчасове призупинення екологічних зборів. За її словами, це стримає інфляцію та прискорить економічне зростання.

"З першого жовтня звичайне домогосподарство платитиме не більше 2500 фунтів стерлінгів на рік протягом наступних двох років, поки ми не повернемо енергетичний ринок у нормальне русло", — заявила Ліз Трасс.

Причиною складної ситуації в енергетиці Трасс назвала "жахливу війну Путіна в Україні". Тому потрібно переконатися, що енергопостачання у Великій Британії є стійкішим та безпечнішим, не дивлячись на енергетичний шантаж Росії. Тому треба уникнути подібних ситуацій у майбутньому, щоб "не залежати від світових цін на енергоносії та дій диктаторів".

Прем'єрка повідомила, що у вересні заплановано запуск британської атомної електростанції, що дасть змогу до 2050 року покривати чверть потреб в електроенергії.

Трасс також сказала, що схвалить буріння нафти в Північному морі та скасує заборону на видобуток газу методом гідророзриву пласта, щоб збільшити власне виробництво електроенергії у Великої Британії.

Що відомо

Читайте і дивіться також

Третя прем’єрка у історії Сполученого Королівства. Що відомо про Ліз Трасс

Джонсон йде з посади. Що він зробив для України

На початок